Listy regionů
22Bře/121

Mladá závodnice Romana Tomášková dostala novou motorku

Začátkem března převzala teprve třináctiletá motocyklová závodnice Romana Tomášková ze Sv. Kateřiny, jezdkyně týmu PaM servis Racing Teamu z rukou Oty Hilburgera, bývalého motocyklového silničáře z Boskovic, novotou vonící závodní motocykl Honda NSF-R 250, se kterým pojede svoji premiérovou sezónu v mezinárodním mistrovství ČR. Už tento měsíc čeká tuto žákyni 7. třídy ZŠ Erbenova v Blansku první ostrý start mezi "dospěláky" na okruhu Slovakiaring, poblíž Dunajské Stredy.

Romana závodí od pěti let. Nejprve v kategorii minibike, později přešla do třídy miniGP 50, ve které loni skončila na druhém místě celkové klasifikace přeboru ČR. To je zatím její největší úspěch, za který byla oceněna i umístěním mezi desítkou nejlepších sportovců města Blanska v uplynulém roce.

Motocyklová závodnice Romana Tomášková

Využil jsem proto příležitost a mladou závodnici trochu vyzpovídal:

Romčo, jak se ti nová motorka líbí?

Je moc krásná. Už se těším, až ji vyzkouším. Jsem za ni panu Hilburgerovi moc vděčná.

Jak se připravuješ na novou sezónu a co od ní očekáváš?

Žádné velké cíle nemám. Nejprve si musím postupně zvykat na jiný způsob jízdy. Ale nebojím se. Přes zimu jsem se v tělocvičně zaměřila na cviky posilující rovnováhu a celkovou obratnost.

Jak se ti daří ve škole, co na tebe říkají spolužáci?

Jo, ujde to. Teď o pololetí jsem měla vyznamenání. Spolužáci asi ani neví, že závodím.

Co ty a volný čas. Máš ho vůbec?

Ale jo. Podle rozvrhu. Chodím ještě do florbalu a hraju na klávesy.

Nakonec jsem se ještě zeptal sponzora, mechanika a "dobrého ducha" celého týmu, Oty Hilburgera:

Co vás vedlo k tomu, že jste začal Romanu podporovat?

Víte, za dvacet let své aktivní kariéry jsem až moc dobře poznal, jak je motorismus náročný sport. Hlavně po finanční a materiálové stránce. Spousta talentů skončila ještě dřív, než pořádně začala. Proto zhruba před třemi roky, když mě na ni upozornili jsem se rozhodl, že jí budu pomáhat. Spojil jsem se s jejím tátou, který ji k tomuto sportu přivedl a společně se jí snažíme vytvářet co možná nejlepší podmínky. Ona je totiž přímo neskutečný talent, jaký jsem celý život nepotkal. Má ohromný cit pro jízdu, je přemýšlivá, nepanikaří. Je radost ji sledovat. Navíc je skromná a poslušná. Proto, když po loňské sezóně vyvstala otázka, kam se v její kariéře posunout, rozhodl jsem se pro ni pořídit nový motocykl. Není to levná záležitost, ale Romča si to prostě za svůj přístup zaslouží. Je to takové naše sluníčko a já věřím, že se od ní v budoucnu dočkáme velkých výkonů.

Děkuji vám za rozhovor a přeji Romaně i celému týmu hodně úspěchů.

Text a foto: Vladimír Jirůšek

Honda NFS-R 250 Romany Tomáškové

Autor redakce

Komentáře (1) Trackbacky (0)
  1. Držíme palce. Jirka a Dita


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky