Listy regionů
20Bře/120

Někteří řidiči na místě odlepili málo propustné fólie

Preventivní akce Policie ČR se v Blansku a v Boskovicích zúčastnilo přes sto řidičů.

Z dvaapadesáti zkontrolovaných aut v Blansku prošlo policejní kontrolou propustnosti skel devět, v Boskovicích pak ze zkontrolovaných sedmdesáti pouhých pět vozidel. To jsou ne příliš optimistické výsledky preventivní akce pro řidiče, při níž policisté v neděli 18. března nabízeli zdarma a pro tento den i bez pokut, změření propustnosti skel na autech speciálním měřícím přístrojem. Výsledky akce ale ovlivnila skutečnost, že většina řidičů, kteří se akce zúčastnili, si byla vědoma, že jejich auta budou mít se splněním normy problém.

Cílem preventivní akce bylo nabídnout těm řidičům, kteří si nejsou jisti, zda jejich auta splňují požadavky na propustnost skel u řidiče a spolujezdce 75 procent a u předního skla 70 procent, změření této skutečnosti a možnost, aby svá vozidla dali do pořádku. V následujících dnech už totiž policisté budou za příliš tmavá skla, která zejména v nočních hodinách značně negativně ovlivňují výhled z auta, ukládat blokové pokuty až do dvou tisíc korun.

Většina řidičů na místě přiznala, že bude uvažovat o vyřešení tohoto problému. Týkalo se to především "rekordmanů" akce, jejichž skla propustila pouhých 12 procent. Příjemně překvapivá pak byla reakce tří řidičů, kteří přímo na místě ze svých aut fólie odstranili a když si znovu nechali skla přeměřit, bylo již vše v pořádku.

por. Mgr. Iva Šebková

Zdroj a foto: oficiální stránky Policie ČR

Měření propustnosti

Měření propustnosti

Měření propustnosti - odlepená fólie

Měření propustnosti - odlepená fólie

Měření propustnosti - řidič na místě strhhl nepropustné  fólie

Měření propustnosti - řidič na místě strhhl nepropustné fólie

Měření propustnosti 2

Měření propustnosti 2

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky