Listy regionů
21Bře/121

V Letovicích proběhl ekologický seminář pod taktovkou studentů

Ve středu 21. března dopoledne se v Letovickém Kulturním domě uskutečnil Ekoseminář, který pořádali členové Ekotýmu SOŠ a SOU Masarykovy Školy Práce Letovice. Tato akce představila, jak se ve škole zapojují do ekologických aktivit, od třídění odpadu, až po mezinárodní soutěž o obnovitelných zdrojích Enersol.

Studenti si zpracovali prezentace na různá témata, při jejichž přednesu seznámili svoje spolužáky a žáky ze ZŠ Letovice s tím, jak docílit toho, abychom žili ekologicky a neubližovali přírodě. Prezentace se věnovaly různým tématům, např. Voda a my, Prostředí kolem nás, Proč a jak třídit. Studenti doufají, že jejich škola obdrží mezinárodní titul "Ekoškola", o který již zažádali.

Hostem semináře byla místostarostka města Boskovice Ing. Jaromíra Vítková, která ve svém příspěvku seznámila přítomné s tématem "Ekologie v praxi". Ve své prezentaci využila své zkušenosti s touto problematikou a předvedla, že město může ekologicky fungovat.

Akce se zúčastnil i letovický místostarosta Mgr. Radek Procházka, zástupkyně ředitele SOŠ a SOU MŠP Letovice Ing. Helena Marešová, garant projektu "Zdravé město Letovice" pan Bohumil Kuda a gestor Jihomoravského kraje v projektu Enersol Ing. Jaroslav Doskočil.

Všem zúčastněným děkujeme za účast a těšíme se na příští akce školy.

Za Ekotým: Pavel Horáček, předseda studentského parlamentu SOŠ a SOU MŠP Letovice

Autor redakce

Komentáře (1) Trackbacky (0)
  1. Paní Vítková je fakt odbornice, závidím Boskovicím. Přednášku měla fakt hodně dobrou, de vidět, že se v to vyzná a dost jsem se toho dozvěděl.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky