Listy regionů
24Dub/120

LDN Letovice prošla rekonstrukcí

Nový evakuační výtah, vyšetřovny, kuchyňky, centrální umývárna nádobí pacientů, šatna pro sanitáře a také opravené pokoje a sociální zařízení na polovině lůžkových oddělení. To vše mohou využívat po více než roční rekonstrukci za dvaadvacet milionů v letovické nemocnici pro dlouhodobě nemocné.

Díky dostavbě objektu vedle výtahové šachty kromě centrální umývárny nádobí vzniklo i několik dalších místností s praktickým využitím. „Výtah zatím jezdil jen do druhého patra nemocnice. Šachtu jsme ale protáhli ještě o patro výš do podkroví, kde v budoucnu počítáme s rozšířením nemocnice o další obslužné místnosti. Zatím jsme tam vytvořili jen novou šatnu pro sanitáře,“ sděluje ředitelka nemocnice MUDr. Drahoslava Královcová.

Doplnila, že při dostavbě se museli řídit pokyny památkářů, kteří jim dovolili do budovy historického kláštera, kde nemocnice sídlí, zasáhnout jen z vnitřní strany, aby nenarušili podobu památky.

Zhruba deset miliónů z celkové částky stály opravy dvou ze čtyř lůžkových oddělení nemocnice, i když se tam původně měly dělat jen elektrické rozvody. Když už ale kopat, tak všechno. Přibylo tak především více záchodů, než byl dosavadní jeden na celé oddělení.

Také pacienti se přímo na pokojích mají lépe. Nad postelemi totiž mají nové osvětlovací rampy s několika zásuvkami, tři druhy osvětlení včetně nočního světla a světla na čtení, telefonní sluchátko pro komunikaci se sestrami, kam je možné přepojovat i hovory „z venku „ a dokonce i zásuvku na internet. Jednotlivé elektricky polohovatelné postele s antidekubitními matracemi pak může oddělovat závěs pro zajištění větší intimity.

Další dvě oddělení se podle ředitelky Královcové budou rekonstruovat snad do tří let.

LDN Letovice

Judr. Michal Hašek na návště u pacietnů LDN Letovice

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky