Listy regionů
12Dub/120

Silnice na Velikonoce: drogy a rychlá jízda

Velikonoční dohled policistů na silnicích Blanenska a Vyškovska opět zaskočil celou řadu řidičů. Policisté během dopravně bezpečnostních akcí probíhajících v pátek 6. dubna, v sobotu 7. dubna a v pondělí 9. dubna zkontrolovali v obou okresech přes 400 řidičů.

Na Blanensku v policejní síti uvízla například šestadvacetiletá řidička BMW, která usedla za volant pod vlivem pervitinu. Kauci ve výši 25 tisíc korun zase policisté uložili čtyřicetiletému řidiči Peugeotu 306, který řídil auto, přestože má v platnosti blokaci řidičského oprávnění.

Jednatřicet řidičů si zase nelámalo hlavu s dodržováním předepsaných rychlostí, policisté jim uložili pokuty ve výši 26 tisíc korun, chování jednoho z řidičů pak bude řešit správní orgán. Tento řidič jel totiž v místě, kde je nejvyšší povolená rychlost 70 km/h rychlostí 116 km/h. Dalších deset řidičů pak při jízdě nepoužilo bezpečnostní pásy, dvě děti dokonce nebyly v sedačkách. Sedm řidičů pak mělo svoje vozidla ve špatném technickém stavu.

Zarážející bylo také chování motocyklisty, který vyjel společně se spolujezdcem na silnici bez příleb, za což oběma policisté uložili blokové pokuty ve výši 1 500,- Kč. Celkem policisté uložili blokové pokuty 59 řidičům a jejich výše dosáhla 40 tisíc.

Na Vyškovsku policisté během velikonočních silničních kontrol uložili 38 pokut v celkové výši 19 tisíc korun. Nejčastějším prohřeškem byla rychlá jízda, které se dopustilo celkem šest řidčů a na pokutách zaplatili 6 tisíc korun. Sedm řidčů pak vyjelo na silnici bez použití bezpečnostních pásů, u pěti aut pak policisté našli v autech děti řádně neumístěné do zádržného systému.  Dvě auta měli řidiči v neodpovídajícím technickém stavu.

  por. Mgr. Iva Šebková

Zdroj: oficiální stránky Policie ČR

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky