Listy regionů
18Dub/120

Velehrad vzpomínal na Otce Špidlíka

V sobotu 14. dubna 2012 se konala na Velehradě mezinárodní konference  s názvem „Kardinál Tomáš Špidlík  SJ a Evropa dneška“ k 2. výročí úmrtí našeho významného rodáka kardinála Tomáše Špidlíka. Konference se zúčastnila řada významných osobností z České republiky, Itálie a dalších zemí Evropy.

Ing. Jaroslava Vítková u baziliky Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje

V rámci programu se konala slavnostní bohoslužba v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje. Mši sv. celebroval J. E. Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký.

V odpoledních hodinách proběhly vernisáže dokonce dvou výstav. Výstava  „Amisi di Velehrad pro kardinála Špidlíka“ představuje soubor fotografií italských umělců, kteří tímto vyjadřují díky Otci Špidlíkovi za setkání, která je obohatila a dala inspiraci k umělecké práci. Tato výstava bude na podzim zapůjčena do Boskovic.

Město Boskovice ve Velehradě zastupovala Ing. Jaromíra Vítková, místostarostka a Mgr. Dagmar Hamalová, členka zastupitelstva města. Společně položily kytici k sarkofágu Otce kardinála Špidlíka, rodáka a čestného občana města Boskovic. Při příležitosti setkání se zástupci Centra Aletti Olomouc, Matice Velehradské a dalších institucí byla nastíněna další spolupráce v rámci projektu Duchovní dědictví Boskovicka – mosty porozumění a oslav  1.150 let příchodu sv. Cyrila a Metoděje.

Ing. Jaroslava Vítková

Vernisáž výstavy Amisi di Velehrad pro kardinála Špidlíka

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky