Listy regionů
20Dub/120

Výstava obrazů Zdeňky Mlýnkové „JEN TAK“

Zdeňka Mlýnková (1973) je fotografkou a zvukařkou Českého rozhlasu Praha. V Praze žije několik let, pochází však z Blanska, kam se ráda vrací za rodinou a přáteli.

 Jak sama říká:

Myslím, že člověk už od dětství tíhne k určitým koníčkům, zálibám, věcem, místům. Mě osud zavál do Prahy a pohltila tvůrčí práce, proto ráda poslouchám hudbu, fotím a v roce 1993 jsem s potěšením uvítala možnost pracovat v rozhlase, kde jsem nakonec mohla využít obě profese. A i když se život mění, jádro člověka zůstává a právě v tomto období mě začaly zajímat barvy a štětce a nápady musely ven. Moje malířská tvorba tedy není velká, ale jde o jakýsi průřez pocitů, témat a myšlenek, které můj život ovlivnily, což je příroda, sport, cestování, lidé.

Blanenské veřejnosti se Zdeňka Mlýnková se svými obrazy představí v Městské knihovně Blansko poprvé jako samostatně vystavující autorka.

Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 4. května 2012 v 18 hodin. Úvodní slovo pronese Mgr. Jana Trubáková, v kulturním programu vystoupí žáci SZUŠ Blansko.

Výstava bude k vidění do pátku 1. června 2012 v obvyklých provozních hodinách knihovny.

Mgr. Pavel Přikryl, ředitel Městské knihovny Blansko

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky