Listy regionů
14Kvě/120

V Boskovicích demonstrovali proti vyhlášce ničením cizích věcí

Již od půl druhé hodiny v noci z pátku na sobotu, se začali na náměstí TGM v Boskovicích postupně scházet převážně mladí lidé, aby vyjádřili svůj nesouhlas s nově platnými vyhláškami omezující provozní dobu v hostinských podnicích na území města. Ve 2:00 hod, kdy mohl být počet účastníků něco mezi 300-400, začala převážná většina přítomných hlasitě řvát, skandovat různá hesla a pískat.

Od této chvíle až do 4 hodiny ranní už asi nikdo z obyvatel náměstí a přilehlých ulic ve spánku nepokračoval. Na náměstí bylo kromě strážníků a policistů přítomno také vedení města zastoupené starostou, místostarostkou a tajemníkem, kteří se snažili s lidmi diskutovat, ale vzhledem k podnapilosti velké části protestujících to bylo velice obtížné.

Policisté i strážníci byli ze začátku k protestujícím hodně tolerantní, aby nedošlo ke zbytečným zraněním mladých lidí. Bohužel vzrůstající agresivita podnapilých a následná trestní výprava asi 50členné skupiny, která za sebou zanechala rozbitou výlohu na ul. Ant. Trapla, rozházené odpadkové koše, ulámané dopravní značky a jiný nepořádek, měla za následek několik předvedených lidí a jejich následné obvinění z protiprávního jednání. Další výtržnosti pokračovali i v jiných částech města na ulicích Na vyhlídce, Lidická, nám. 9. května, Sušilova, Sokolská, 17.listopadu, nám. TGM, Komenského, Kpt.Jaroše – viz foto.

Je velice smutné, že někteří lidé jež přišli protestovat proti vyhlášce, se snížili k ničení cizích věcí a napáchali škody za desítky tisíc korun.

Městská policie Boskovice

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky