Listy regionů
14Čvn/120

Světový běh Harmonie

Světový běh harmonie je neobyčejný, nejdelší štafetový běh s hořící pochodní, kterou nesou statisíce dobrovolných běžců přes více než 140 zemí světa. Pochodeň symbolizuje vše, co nás spojuje bez ohledu na naši národnost, kulturu a víru – přátelství, porozumění a harmonii. Každý se může ke štafetě připojit, vložit do pochodně svou dobrou vůli a poslat ji dál do celého světa.

World Harmony Run založil v roce 1987 sportovec, umělec a mírový filozof Sri Chinmoy. Svou životní filozofií a dílem inspiroval lidi různých národů a kultur k toleranci, porozumění a spolupráci. Za své neúnavné úsilí obdržel i mnohá mezinárodní ocenění. Za dobu trvání se k běhu připojili významné osobnosti, jen namátkou olympijský vítěz Carl Lewis, slavná oštěpařka Dana Zápotocká, tenistka Martina Navrátilová, ale také Matka Tereza, Nelson Mandela a další.

Obce a města na trase se k běhu připojují a deklarují tak svůj postoj k myšlenkám organizátorů. Trasa Běhu Harmonie již přes Boskovice vedla 25. května 2009.

Letos se poběží již 25. ročník a česká část je součástí celoevropské trasy dlouhé přes 24 000 km. Mezinárodní tým a čeští běžci nesou v ČR pochodeň z polské hranice na Slovensko ve dnech 10. až 18. června 2012.

V sobotu 16. černa 2012 se někteří sportovci připojí k Běhu Harmonie i v Boskovicích. Do Boskovic na Masarykovo náměstí běžci přiběhnou z Bystřice nad Pernštejnem kolem 12.30 hod. Dobrovolníci se mohou připojit asi v 12.05 v Mladkově a společně proběhnout obcí, dále po cyklostezce ke Kauflandu a s doprovodem Městské policie Boskovice na Masarykovo náměstí. Zde bude připraven malý kulturní program a přítomní se seznámí s myšlenkou této celosvětové akce. Běžci budou dále pokračovat do Westernového městečka a poté do Olomouce.

Vedení města Boskovice zve sportovce - běžce  k aktivní účasti a také občany, aby akci podpořili. Děkujeme.

Ing. Jaromíra Vítková

místostarostka

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky