Listy regionů
25Čvc/120

„Všichni jsme cool“ bez rozdílu věku…

Doubravice nad Svitavou – V pátek 13. července 2012 se v areálu bývalé fary v Doubravici nad Svitavou konala akce s názvem „Kdo si hraje, nezlobí!“. „Program nejen sportovního odpoledne byl plný soutěží pro děti, konal se turnaj v malé kopané a návštěvníci mohli soutěžit o nejlepší koláč,“ říká ředitelka Oblastní charity Blansko Jana Sedláková.

Komise složená z ředitele Charity ČR a Diecézní charity Brno Ing. Mgr. Oldřicha Haičmana, starosty Blanska Ing. Lubomíra Toufara,  místostarosky Boskovic Ing. Jaromíry Vítkové a ředitelky boskovického muzea Mgr. Dagmar Hamalové ochutnala celkem deset přinesených vzorků doma upečených koláčů a řezů. Na tři nejchutnější čekala odměna od partnera akce společnosti SeniorPas.

 „Mládež mohla vyzkoušet fotbal na novém hřišti, na jehož vybudování se finančně podílela Nadace České spořitelny. Vzhledem k ne zrovna příznivému počasí se turnaje zúčastnila dvě družstva, o to více si kluci zahráli a všichni si užili velkou zábavu,“ vypráví Sedláková.

Děti navštívil veverčák Čenda, rozdával sladkosti a lákal děti na malování na obličej nebo na velkou trampolínu, kterou zajistila společnost Rodinné pasy. Kdo měl chuť, mohl si ve výtvarné dílně s Šárkou Jandovou vyzkoušet netradiční výtvarné techniky, jako výrobu ozdob z ovčího rouna nebo malování na textil. Mnozí čas využili k výrobě karnevalové masky, kterou všem ukázali při dětské minidiskotéce. Tři nejlepší masky vyhrály krásný dárek a všechny děti dostaly sladkou odměnu.

K zakousnutí bylo připraveno maso na grilu, pivo a víno přišlo také vhod. „Děkujeme seniorům z Městského klubu v Blansku za hudební vystoupení a také projektu Senior Point, které pro ně zajistilo dopravu. I přes „rozmarné“ léto odcházeli účastníci s úsměvem na tváři,“ dodává Sedláková.

Mgr. Jana Sedláková

ředitelka Oblastní charity Blansko

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky