Listy regionů
16Čvc/120

Galerie města Blanska zve na Letní výtvarnou dílnu

Máte rádi moderní umění? A rozumíte mu? Mnoho lidí se při takové otázce zatváří přinejmenším rozpačitě. Současní umělci neuznávají pravidla, hledají hranice, testují, kam sahají jejich možnosti vyjádření, zkoumají, pátrají, neváhají se pustit do hlubin. Návštěvník, který se současnému umění nevěnuje systematicky, tak potřebuje průvodce znalého cesty – či ochotného dodat odvahu k potřebnému skoku. Kdo jiný je přitom pro tuto roli povolanější než galerie, jež se svou dramaturgií zaměřuje na prezentaci současného umění?

Galerie města Blanska se této úlohy opět ochotně ujala a rozhodla se uspořádat již třetí Letní výtvarnou dílnu, která reflektuje výstavy konané v průběhu roku. Dílna je určena primárně dětem školního věku, zúčastnit se však mohou všichni, kdo jsou ochotni přijít s otevřenou myslí a vrhnout se do tvorby rukama, nohama, hlavou i celým tělem. Přednášky totiž na Letní dílně nenajdete a s delším posezením na židli také nelze počítat.

Jednotlivé činnosti jsou realizovány formou stanovišť, mezi nimiž zájemci volně procházejí a je jen na nich, zda se rozhodnou pro intenzivní zážitek na jediném místě, nebo dají přednost rychlému střídání aktivit a vjemů.

Návštěvníci si i letos vyzkoušejí polozapomenuté výtvarné techniky, jako je rezerváž, tisk z plochy, práce se znaky a písmeny, geometrickými tvary, šablonami, ale i se sádrou či vlnou. Zájmu veřejnosti by neměl uniknout ani paralelní program: výtvarná práce pod vedením školené arteterapeutky Mgr. Lucie Šalplachtové, dramaart s Jolanou Chalupovou či výroba textilních šperků s Olgou Hořavovou.

Letní dílna je otevřena od 16.-20. 7. 2012 od 10.00 do 17.00 hodin. Doprovodný program je připraven na 17.-19. 7. 2012. V případě početnějších kolektivů je vhodná předběžná dohoda, rezervaci doporučujeme také v případě zájmu o účast na doprovodném programu, kde je počet míst omezen.

Vstupné na celý týden činí 100 Kč/osobu, jednotlivé denní vstupenky lze pořídit za 30 Kč/osobu.

Bližší informace viz www.galerie.blansko.cz

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky