Listy regionů
27Čvc/120

Zaparkoval na kruhovém objezdu a usnul

Kuriózní případ šetřili v noci na úterý 24. července policisté přímo v centru Blanska. Na kruhovém objezdu tam totiž kolem půl druhé nejprve najel do protisměru a poté zastavil a usnul sedmačtyřicetiletý řidič Fiatu Tempra. Stihl sice vypnout motor, ale světla nechal rozvícená. Policisty na místo přivolali svědci, kteří měli problém díky zaparkovanému autu v jednom směru do ulice Poříčí vyjíždět.

Policisté na místě zjistili, že řidič sedí za volantem a spí. Po chvíli se jej podařilo probudit, muž však odmítal s policisty komunikovat, stejně jako opustit vozidlo a naopak je častoval ještě různými nadávkami. Odmítl také dechovou zkoušku. Protože však z jeho chování bylo patrné, že je pod vlivem alkoholu, skončil nakonec v protialkoholní záchytné stanici. Teprve tam se podrobil dechové zkoušce, která ještě po dvou hodinách od jeho "neobvyklého parkování" vykázala 1,3 promile alkoholu v dechu.

Muž je nyní podezřelý ze spáchání přestupku v dopravě a také z přestupku proti veřejnému pořádku, protože odmítal uposlechnout výzvy policistů, aby opustil vozidlo. Hrozí mu tak zákaz řízení až na dva roky a pokuta ve výši až do 50 tisíc korun.

por. Mgr. Iva Šebková

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky