Listy regionů
16Srp/120

Cyklopouť do Říma k 1150 výročí sv. Cyrila a Metoděje

Zástupci jednoty Orel Boskovice se pravidelně zúčastňují cyklopoutí, které každý rok organizuje Orel Uherský Brod. Letošní cyklopouť směřovala do ŘÍMA v rámci oslav 1.150 výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Velehrad.

Zdatní cyklisté vyjížděli již z Velehradu. Hlavní skupina vyjížděla v sobotu 28.7. večer  autobusy do Padovy a odtud v 8 etapách do Říma. Ujeli jsme asi 750 km. Etapy měřily od 80 do cca 120 km, dle cyklistou zvolené trasy.

Putovali jsme nejdříve po východním pobřeží z Padovy do Codigora, Ravenny, Pesary a Lorety. Zde nebyl náročný terén a ani vedro díky vlhkému mořskému vzduchu nebylo velké. Odklon do vnitrozemí přes Apeniny byl náročný. Nejdříve do Loreta,  dále do Fabriána, Perugie ,Bolseny až do Říma. Značné výškové rozdíly, táhlá stoupání s převýšením několika stovek metrů a hlavně teploty až 40 st. pro poutníky způsobily nejednu těžkou chvíli.

Nutno říci, že všichni doputovali do Říma. Ubytování bylo ve sportovních halách nebo církevních zařízení, stravování jednoduché díky českému kuchaři. Na pouti nás doprovázeli duchovní, kteří každý den sloužili mši svatou buď v místě ubytování nebo místním kostele. Vyvrcholením pouti byla návštěva Assisi a Říma. V Římě jsme společně navštívili chrám sv.Klimenta, kde odpočívá sv.Cyril a měli jsme štěstí zúčastnit se audience u papeže Benedikta XVI. Cyklopouť byla opravdovou poutí s překonáváním nenadálých okolností a sama sebe.

www.jaromiravitkova.cz,  www.cyklopoute.cz

Ing.Jaromíra Vítková, místostarostka jednoty Orel Boskovice

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky