Listy regionů
2Srp/122

O festivalu 3+1 v Letovicích

Proč 3+1?

TŘI jsou:

 • neziskový sektor (nestátní neziskové organizace, občané)
 • soukromý sektor (podnikatelé, firmy, živnostníci)
 • státní správa a samospráva

JEDNA je kulturní program festivalu

Festival 3+1 = místo pro setkání, navázání nových kontaktů a prohloubení spolupráce mezi zástupci tří sektorů občanské společnosti v neformálním prostředí kulturního komunitního festivalu.

Cílem projektu Festival 3+1 je prostřednictvím několikadenní, zejména pak sobotní hlavní, kulturně-společenské akce zapojit členy zastupující tři sektory občanské společnosti daného regionu do řešení aktuálních problémů v regionu, přizvat je k diskusi otázek trvale udržitelného rozvoje komunity, města, regionu. Jedinečnost tohoto festivalu spočívá v propojení kultury s prvky komunitního života.

Festival 3+1 podporuje projekty mezinárodního kulturního dialogu a nabízí prostor pro jejich prezentaci.

V Letovicích letos probíhá již 13. ročník, který s sebou nese třídenní programovou nabídku. Ve čtvrtek 16.8. již tradičně bude večer patřit jazzu, kdy v sále ZUŠ Letovice vystoupí jazzová skupina MUFF. Páteční podvečer 17.8., rovněž již po třinácté, bude v leto-vickém kulturním domě zahájena tradiční výstava Klubu moravských fotografů. Sobota 18.8. pak nabídne celodenní program vyplývající z hlavní myšlenky festivalu.

Od deseti hodin dopoledne se nabízí návštěvníkům setkání, zábava i sportování v areálu letovického koupaliště. K dispozici je minigolfová dráha, petangue, trampolíny, pro děti v rámci doprovodného programu facepaiting (malba na obličej) a nafukovací atrakce 11 v 1, pro děti i dospělé tradiční tvořivé dílničky s různorodými nápady, kdy si své výrobky mohou všichni odnést domů, provoz koupaliště bude do 14.30 hod. zdarma a od 14.30 hod. pak pódium přivítá koncerty hudebních hostů (od této doby do večerních hodin bude nutné mít festivalovou vstupenku):

14.30 - 15.30 Silent Hill Gothig rock
15.30 - 16.30 Martina Trchová a Patrik Henel Folk
17.00 - 18.00 Dva Alternativa
18.30 - 19.30 Kaderus Blues Blues
20.00 - 21.00 Michal Pavlíček trio Jazzrock
21.20 - 22.20 Wohnout Bigbít
22.50 - 23.50 Cirkus Mrodry Ublues Bibgít
0.20 - 1.20 U - Prag Elektro - taneční

Autor redakce

Komentáře (2) Trackbacky (0)
 1. O festivalu jsme se dozvěděli loni od známých, kteří říkali, že byl fajn. Letos se tam tedy také chystáme a jsme zvědavi. Snad bude přát počasí.

  • Dobrý den, pane Pavle,
   včera jsem byla v Letovicích na tiskovce k festivalu 3+1 a určitě se tam letos taky osobně podívám. Co se slyšela, festival je perfektně připraven a kapely, co se zúčastní, jsou také známé… paní ředitelka Kulturního zařízení, které festival pořádá, je velmi milá a zodpovědná dáma, takže to určitě nebude mít chybu… 🙂 TAkže neváhejte a dojeďte, třeba se i potkáme…. ingognito. :-)))
   Renata Kuncová Polická.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky