Listy regionů
30Srp/120

Ozdravný pobyt na Vysočině

Letošní druhý ozdravný pobyt za podpory JMK a města Letovice, pořádalo Nové sdružení zdravotně postižených Letovice pro své členy v měsíci srpnu v oblíbeném  hotelu ,,U Loubů“ na Třech Studních. Tento hotel nám každoročně poskytuje vhodné prostory ke kvalitnímu ubytování. Zároveň nabízí možnosti pro relaxaci a rehabilitaci.

Program pobytu byl vhodný a přístupný všem zúčastněným s různým zdravotním postižením.  Každý den se začínalo  relaxačním cvičením ,, S  Lenkou“. Následovalo plavání a cvičení v hotelovém bazénu. Zájemci o masáže si rovněž přišli na své. K dovršení programu pro zdraví  sloužily pravidelné  nenáročné vycházky okolní krásnou a malebnou přírodou Vysočiny. V rámci těchto vycházek jsme nezapomněli na tradiční  výlet do Ski areálu v Novém Městě na Moravě.  Zde  se hrál  minigolf, který je umístěn v nádherném lesnatém areálu SKI hotelu.

Zdatnější se vydali pohodovou procházkou do místa našeho přechodného bydliště. V rámci  klimatoterapie jsme se sešli u Vitulčiny studánky, kde nám naši divadelníci převedli  legrační vystoupení pro pobavení. Pro zpestření našeho pobytu byly na programu dvě zajímavé přednášky.

Rektorem první přednášky byl pan Kuda, který nám osvětlil historii našeho města zajímavým vyprávěním. Druhá přednáška byla rovněž velice poutavá. Profesor Donát vyprávěl o budování polní nemocnice na Srí Lance, kterou postihla přírodní katastrofa. Této humanitární mise se sám zúčastnil. Obě přednášky byly doprovázené promítáním příslušných fotografií.  Čas našeho pobytu za krásného počasí rychle ubíhal, a tak nastal čas loučení s Vysočinou.

Naše putování jsme si okořenili návštěvou Olešnice na Moravě. Zde jsme navštívili zajímavá muzea, jako je muzeum veteránů a strašidel. V dílně pana Danzingera jsme nahlédli do historie a současnosti výroby modrotisku. Úplný závěr patřil návštěvě odborné dětské léčebny ve Křetíně. Obdivovali jsme krásně a účelně opravený areál, kde se  mimo jiné léčí dětská obezita a chronické respirační onemocnění.

                                          BOREK

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky