Listy regionů
6Zář/120

Den pro děti v Nemocnici Blansko nabídne opět bohatý celodenní program

Logo nemocnice Blansko

V sobotu 8.9.2012 pořádá Nemocnice Blansko pod záštitou Města Blansko již třetí ročník Dne pro děti. Tato akce je určena pro děti a jejich rodiny a má za cíl právě dětem zpříjemnit první kroky do nového školního roku. Datem konání jsme tak trošku netradiční – místo obvyklého přelomu května a června, kdy probíhají klasické „Dny dětí“, pořádáme náš Den pro děti vždy druhou sobotu v září.

A na co se letos můžete těšit?

Chceme pokračovat v duchu minulých ročníků a zajistit celodenní program pro děti, ale i jejich dospělý doprovod. Snažíme se, aby byl program co nejpestřejší a zároveň, aby nebyl pro děti pasivním, aby se děti samy aktivně zapojily do řady aktivit a soutěží.

Každé dítko obdrží u vchodu čepičku, na kterou bude v areálu nemocnice sbírat razítka různých profesí. Letošní ročník se nese v duchu „Ten umí to a ten zas tohle“ a právě v tomto ladění bude v areálu nemocnice nachystáno celkem devět stanovišť. Zde děti budou plnit úkoly související s konkrétním povoláním (kominík, zahradník, instalatér, kuchař aj.) a po splnění obdrží stvrzující razítko na svou čepičku. Až nasbírají všech devět razítek a „ochutnají“ tedy všech devíti profesí, budou se moci vydat za Ferdou Mravencem. Ten odmění děti za jejich snažení nejen sladkou odměnou, ale i výučním listem Ferdy Mravence – práce všeho druhu.

Kromě soutěžních úkolů budou moci děti okusit aktivity připravené skauty, a to jednak střelbu ze vzduchovky a lukostřelbu, ale také lanové aktivity. Nebude chybět několik stanovišť malování na obličej, velice oblíbený balónkový klaun a klouzací hrad pro děti.

Novinkou bude účast vodících psů, kdy se děti budou moci seznámit s problematikou života nevidomých. A s pejsky, samozřejmě. Také letos poprvé přivítáme Rodinné pasy, které si pro děti připravili například trampolínu, popcornovač s popcornem pro každého, v případě příznivého počasí nebude chybět maskot Čenda.

Již tradičně bude zlatým hřebem dne dynamická ukázka zásahu hasičů. Po celý den budou jak hasiči z Blanska, tak městská blanenská policie a záchranná služba předvádět svoje vozy a techniku, od 13:30 hod. proběhne ukázka dynamická, kdy děti uvidí opravdové hoření auta a zásah hasičů, včetně stříhání autovraku.

Již druhým rokem se představí logopedická poradna Nemocnice Blansko zaměřená zejména na předškoláky.

Na pódiu bude od 10 do 17 hodin celodenní program, vystřídají se zde kapely Velvet, dětská skupina Kaštánci, dvě pohádky divadla Koráb, Fit klub Blansko a v 16.30 hod. vystoupí hlavní hvězda dětského dne – Tereza Kerndlová. Té patří obzvlášť velké poděkování, protože na Dni pro děti vystoupí bez nároku na honorář.

Nejen zábava bude součástí dětského dne. Myslíme také na charitu, a právě proto jsme již druhým rokem přizvali občanské sdružení Malý strom a jejich Pečení pro děti. Jedná se o veřejnou sbírku, která prodejem pekařských výrobků za dobrovolnou cenu získává finanční prostředky organizacím, které pomáhají postiženým, nemocným či jinak znevýhodněným dětem. Výtěžek z letošní sbírky bude věnován sdružení Dotyk II poskytující ranou péči pro děti s poruchami artistického spektra a sociální rehabilitace pro osoby s chronickým duševním onemocněním.

Stejně jako loni máme i letos pozvané naše VIP hosty - děti z dětského domova v Boskovicích. Jsme velice rádi, že naše pozvání přijaly a budeme se snažit, aby zde zažily den, na který budou dlouho vzpomínat.

No a závěrem?

Program začíná v 10:00 hodin, končí v 17:00 hodin po vystoupení Terezy Kerndlové.

Akce se koná za každého počasí v celém venkovním areálu Nemocnice Blansko. Vstupné činí 40,- Kč pro osobu nad 120 cm. Osoby menší mají vstup ZDARMA. Krom občerstvení jsou všechny aktivity, úkoly a atrakce pro děti po „projítí vstupným“ zcela zdarma! Můžete se těšit na pestrý celodenní program pro celou rodinu a bohaté občerstvení v areálu.

Připravujeme také jedno malé velké překvapení. Děti velice ocení všelijaké traktory, stroje, techniku..Pokud všechno klapne, najdou na heliportu nejen traktor, který znají z pole, ale i jeho většího bráchu. Více už ale nebudeme prozrazovat.

Srdečně zveme na třetí ročník Dne pro děti v Nemocnici Blansko!

Bc. Kateřina Ostrá

Tisková mluvčí

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky