Listy regionů
12Zář/120

Guru Jára na zámku v Letovicích

Po úspěšné výstavě Astrofocus® Art tantrika a duchovního učitele Guru Járy v Univerzitní knihově v Olomouci, probíhá v září a říjnu tohoto roku výstava v prostorách zámku Letovice. Zámek Vás zaujme nejen svojí romantickou atmosférou, ale také netradičně pojatou expozicí. Díky soukromému majiteli žije zámek rušným kulturním životem. V levém křídle zámku je umístěna prodejní galerie, ve které vystavují přední čeští a slovenští výtvarníci. Na své si zde přijdou milovníci starožitností, které originálním způsobem dotváří atmosféru zámku.15.9.2012 od 14.00 proběhne v pravém křídle zámku ve třetím patře vernisáž nových Astrofocus Art koláží. Součástí výstavy jsou také Astrofocus® tantrické koláže, které doposud nebyli veřejnosti představeny. Autor techniky Astrofocus Guru Jára dokázal svým unikátním dílem zaujmout mnoho mezinárodních sběratelů a znalců umění. Umělecká tvorba Guru Járy byla vystavována ve světových metropolích jako New York, Atény, Moskva, Tokyo, Praha. Jeho dílo najdete v soukromých sbírkách v Japonsku, USA, Anglii, Rusku, Finsku a v neposlední řadě i v České republice.

Autor obrazů Guru Jára je kontroverzní, mezinárodně uznávaný umělec, fotograf a cestovatel. Narodil se v roce 1971 v Příbrami v Čechách, v létě 1989 emigroval do Itálie, kde se věnoval studiu filosofie, antického a renesančního umění.  Za zlomový okamžik považuje setkání s vatikánskými mnichy, kteří mu připomněli duchovní zážitky ranného dětství a vzbudili v něm touhu hledat smysl lidské existence. Rozhodl se vydat po vlastní ose a neomezovat se na jediný úhel pohledu konkrétního filozofického směru či náboženství. Na své dnes více než dvacetileté pouti po nejzajímavějších místech planety mapuje světová náboženství, církve i rituální praktiky.

Technika Astrofocus vzniká jako portrét dané osobnosti, ve kterém je zachyceno více než aktuální fyzická podoba tohoto člověka. Autor využívá znalost astrologie, jejíž složitou symboliku převádí do obrazové podoby srozumitelné všem lidem. Oproti klasické koláži v Astrofocusu není cílem estetické poskládání obrazů a fotografií, Astrofocus vyjadřuje pravou dynamiku života. Zobrazuje nejen tvář, ale i nitro a život ve své celistvosti.

Prostory zámku Letovice umožňují pořádání kulturních, společenských a soukromých akcí. Na své si zde přijdou milovníci starožitností, které originálním způsobem dotváří atmosféru zámku. Stylová zámecká restaurace v místě bývalé jízdárny nabízí svým hostům kvalitní domácí kuchyni vycházející z tradic české gastronomie. (15.9.2012 je hostem restaurace známý kuchař Zdeňek Pohlreich se svojí Gourmania Show.)

Zdá se, že nabídka a možnosti zámku Letovice jsou téměř neomezené.  Díky otevřenosti majitele má zde návštěvník možnost vybrat si a ochutnat z pestré nabídky pořádaných akcí od gurmánského zážitku až po setkání s uměním světových měřítek a kvalit.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky