Listy regionů
12Zář/120

Knihovna připravila nový výtvarný cyklus

Městská knihovna Blansko zahajuje od školního roku 2012/13 nový projekt - cyklus výtvarných technik pro tvořivé lidi s názvem KOUZLÍME S BARVAMI.

Pro první setkání byla vybrána výtvarná technika enkaustika (voskové pastely). Toto malování horkým voskem přináší mnoho překvapení a záleží jen na individuální fantazii, jaký obraz vznikne. Enkaustikou lze vyjádřit vnitřní pocity a popustit uzdu fantazii a tvořivosti. Enkaustika patří mezi výtvarné postupy, které lidé znali již v antické době.

V současnosti prožívá svou renesanci a řadí se ke znovuobjeveným formám malířství. Lze malovat jednoduché i složité barevné obrazy a také vytvářet rozmanité abstrakce.  Je to hravý a jednoduchý výtvarný postup, který zvládne i absolutní začátečník.

Výtvarná dílna se uskuteční v pondělí 24. září 2012 od 18 do 20 hodin v dětském oddělení knihovny. Předpokladem je však přihlášení alespoň 8 zájemců. Lektorování se ujala paní Olga Hájková.

Bližší údaje a přihlášku (nutno odevzdat do 18. 9. 2012) získáte ve studovně a na webových stránkách www.knihovnablansko.cz.

Mgr. Jana Trubáková, garant projektu

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky