Listy regionů
17Zář/120

Úspěšná sezóna Romany Tomáškové

První zářiový víkend se na okruhu Slovakia Ring uzavřela letošní sezóna Mistrovství ČR v silničních závodech motocyklů. Pro třináctiletou závodnici Romanu Tomáškovou ze Sv.Kateřiny to byla sezóna premiérová. Nastupovala do ní s jediným cílem. Nasbírat co možná nejvíce zkušeností, poznat okruhy a naučit se ovládat svoji novou čtyřtaktní Hondu kategorie Moto3. To samé platilo i pro celý její tým PaM servis Racing Team.

Seriál M ČR letos obsahoval šest závodů. A Romča se v nich rozhodně neztratila. Hned v úvodním závodě na Slovensku totiž dokonce zvítězila! V tom následujícím, na Masarykově okruhu v Brně skončila na druhém místě a rázem se stala středem pozornosti televizních štábů, fotografů i píšících novinářů. Tento zájem ji ostatně provázel po celý zbytek sezóny. I toto Romana zkušeně zvládla. Další závod v maďarské Pannonii nedokončila, když upadla za druhé pozice. Stačila však před tím z našich jezdců zajet nejrychlejší čas na jedno kolo. V severočeském Mostu startovala poprvé za deště a v cíli byla odmávnuta jako pátá, přestože jí unikal vzduch ze zadní pneumatiky. Rovněž závod v Poznani probíhal na vodě a na ní Romana bohužel upadla z vedoucí pozice, pouhá dvě kola před cílem.

V závěrečném závodě, opět na Slovakia Ringu si však i přes potíže s motorkou vyjela třetí místo a tento výsledek znamená, že Tomášková získala ve své první sezóně titul Vicemistryně ČR pro r. 2012 ! Navíc, v klasifikaci mezinárodního šampionátu Alpe-Adria, kde startovala v šesti z devíti podniků, jí patří skvělé šesté místo, když za sebou nechala řadu zkušenějších zahraničních jezdců ze sedmi zemí. I v tomto seriálu se dvakrát probojovala na pódium. Na Slovensku byla druhá a v Brně třetí! K těmto svým úspěchům přidala i dvě vítězství v Poháru ČSMS a před závěrečným závodem, který proběhne koncem září, má velkou šanci na celkové vítězství.

Na všech těchto jejich úspěších se velkou měrou podíleli všichni její sponzoři: Otto Hilburger, Roháč&Fejta, Automotoklub Masarykův okruh, Canis, Sebimoto, TSS, by Graphic Studio, město Blansko, Listy regionu a PaM servis a za to jim patří dík a uznání.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky