Listy regionů
9Říj/120

Fotoreportáž měření rychlosti Rovná 6. 10. 2012

Dostat dnes tisíc korun pokutu a dva body dolů, to je pro mnohé řidiče strašák a někomu to dokáže nabourat napjatý rodinný rozpočet. To všechno za překročení rychlosti o „pouhých“ dvacet kilometrů za hodinu.

Městská policie Boskovice společně s BESIPem připravila na sobotu 6. října osvětovou akci Kontrolní měření rychlosti na komunikaci za nemocnicí v lokalitě Rovná.

Od osmi třiceti do jedenácti hodin, si za krásného téměř letního počasí přijelo nechat zkontrolovat svůj tachometr 39 řidičů osobních vozidel. Všichni byli v normě plus mínus tři kilometry, jen jeden majitel staršího vozu měl chybu deset procent. Jeho palubní přístroj mu ukazoval 60 km/h, ale služební radar naměřil sotva padesát. „Obráceně by to jistě bylo horší,“ okomentoval test.

Podle sdělení vrchního strážmistra Martina Grénara používají zařízení z roku 2004 Kustom Lavet ProLaser 3, PL-DOK1, které se jednou ročně cejchuje v Českém metrologickém institutu Brno. Je tedy velmi přesné. Dokáže zhotovit snímek „hříšníka“ i s údaji. Od naměřené hodnoty se odečítají 3 km/h a tato veličina je určující pro hodnocení. Překročení dovolené rychlosti o 20 km/h znamená sankci Kč 1000 a ztráta dva body, 20 – 40 km/h – Kč 2500 a tři body. U druhého případu se při opakování přestupku do jednoho roku zahájí správní řízení a odebere řidičský průkaz bez ohledu na trestné body. Nad 40 km/h se přestupek neřeší blokově na místě, úřad zahájí správní řízení a je zde možnost odebrání řidičského průkazu.

Díky vstřícné akci městské policie Boskovice si tak mnozí mohli ověřit stav rychloměru u svého vozidla a třeba i zabránit zbytečným pokutám. Netřeba dodávat, že podobné akce přispívají ke zvýšení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích. Více: http://mp.boskovice.cz/

Foto: Luboš Sušil

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky