Listy regionů
30Říj/120

Křetínská školka slavila 30. narozeniny

V pátek 19. října ožila místní sokolovna zpěvem, tancem, hrou a ukázkami dalších dovedností dětí. Křetínská mateřská škola slavila 30. výročí jejího vzniku. Oslav se zúčastnili zástupci obce, paní učitelky, současné i ty, které ve školce působily v minulosti, technický personál, samozřejmě děti a široká veřejnost.

Starosta obce Jan Halata všechny přívítal a poděkoval pracovníkům mateřinky za kvalitní práci s dětmi, kterou po léta odvádějí. Vedoucí učitelka paní Jarmila Levá připomněla krátce historii mateřské školy v Křetíně a předala slovo zastupující ředitelce Základní školy a Mateřské škol Křetín, paní Petře Procházkové. Ta celým odpolednem provázela. V bohatém programu vystoupily nejprve děti z MŠ. Poté svůj um a talent předvedli starší školáci či studenti, kteří sami před lety křetínskou školku navštěvovali: taneční kroužek pod vedením paní Moniky Ošlejškové ze ZUŠ Letovice, soubor fléten pana učitele Vladimíra Pečinky rovněž ze ZUŠ Letovice a na závěr jsme mohli vidět kouzelnické vystoupení a chemickou šou dalších bývalých žáků MŠ Křetín.

Následovalo přátelské posezení, vzpomínání nad fotografiemi a příjemné občerstvení, které přichystaly šikovné paní kuchařky. Každý si rád připomněl léta minulá. Co tedy popřát místní školce závěrem? Hodně a hodně spokojených dětí i rodičů, nekončící plodnou spolupráci se základní školou, která na výchovnou a vzdělávací činnost velmi úzce navazuje, a pomoc a podporu obce stejnou, jaké se školce dostává doposud. Hlavně pak také šťastné a chápající paní učitelky. Vždyť práce s dětmi je především radost a jeden úsměv po ránu zmůže víc, než všechny poklady světa.

Fotografie z průběhu oslav výročí školky naleznete na webových stránkách obce Křetín www.kretin.eu .

Pavla Novotná

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky