Listy regionů
29Říj/120

Nemocniční lékárna připravila od poloviny října bonusy pro pacienty

S příchodem podzimu prudce vzrostl počet pacientů v ordinacích lékařů, což se projevuje také v lékárnách. Nemocniční lékárna v Boskovicích, která poskytuje kompletní servis včetně příprav léčiv na individuální recept, musela reagovat na situaci v ostatních lékárnách. Podle vedoucí lékárny Marie Žídkové chce nemocniční lékárna vyjít vstříc pacientům, proto budu od 15. října poskytovat bonus třicet korun za každý vyzvednutý recept hrazený ze zdravotního pojištění.

Cenový chaos léků je způsoben neustálými změnami v úhradách

V cenové politice léčiv je chaos vytvořený neustálým střídáním číselníků a změn v úhradách. „V praxi to pak vypadá tak, že každý měsíc je na stejný lék jiná úhrada a jiný doplatek. To je také důvod, proč se ceny v jednotlivých lékárnách liší. Pro nás to znamená s každým novým číselníkem zkontrolovat a znovu nastavit doplatky,“ vysvětluje složitý proces vedoucí nemocniční lékárny v Boskovicích Marie Žídková a dodává, že co se týká doplatků, snaží se ceny snižovat na přijatelnou úroveň a to zejména tam, kde daný lék nelze nahradit jiným bez doplatku.

Nemocniční lékárna má nezastupitelné místo

V nemocniční lékárně si vyzvedávají léky především pacienti nemocničních ambulancí, proto se lékárna snaží po domluvě s lékaři snižovat ceny nejčastěji předepisovaných léků. Neméně důležité je to, že pokud je na receptu nějaká nesrovnalost, personál lékárny okamžitě u lékařů konzultuje jednotlivé případy tak, aby se problém vyřešil a pacienti odcházeli s jistotou, že jejich léčba plně odpovídá tomu, co navrhl lékař.

Nemocniční lékárna připravuje konkrétní léky podle individuálních předpisů lékařů. To jsou ty, na které si pacienti musí čekat. Tyto recepty se v boskovické nemocniční lékárně schází z celé spádové oblasti. „Snažíme se o co nejširší sortiment surovin, tak abychom maximálně vyhověli požadavkům lékařů na tyto individuální přípravy.

Jsme schopni nahradit vysokodoplatkové léky, pokud s tím pacient souhlasí, za bezdoplatkové léky.  Sloužíme pohotovostní služby a náklady s tím spojené hradí lékárna ze svého zisku. Držíme skladem život zachraňující léky, antidota jedů a náš sortiment je podřízen tomu, co předepisují lékaři lůžkových oddělení tak, aby lidé pokračovali plynule v léčbě svými léky,“ popisuje Marie Žídková a dodává, že trh lékáren není u nás tak jako v jiných zemích chráněn před konkurencí, proto se rozhodli vyjít maximálně vstříc pacientům zavedením bonusů. K třicetikorunovému bonusu bude navíc od 15. října platit 5% sleva na zboží volného prodeje pro pacienty nemocnice. Lékárna dále poskytuje 15% slevu všem, kdo darují krev v nemocnici. „A nesmíme zapomenout na slevy maminkám porodního oddělení na vybavení a výživu pro novorozence. O dalších sezónních slevách se klienti dočtou na webových stránkách Nemocnice Boskovice,“ doplňuje Žídková.

Lékárna připravuje e-shop

Nemocniční lékárna má webové stránky, na kterých se pacienti dočtou o novinkách v sortimentu a lékaři o změnách v úhradách, nových léčivech a výpadcích na trhu. Do konce října bude spuštěn e-shop, a tím bude umožněno nakupovat sortiment volného prodeje i z domova.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky