Listy regionů
23Říj/120

V Muzeu Boskovicka se odehrálo setkání milovníků výtvarného umění a krásného mluveného slova v podání mladých recitátorů

V pravých přízemních sálech byla ve čtvrtek 18. října slavnostní vernisáží otevřena výstava umělce z nedalekého Kunštátu Víta Ondráčka s názvem Nejlepší ztvárnění vedlejší role.

„Zdravím všechny, jméno malíře, grafika a ilustrátora Víta Ondráčka je Vám jistě známé,“ zahájil kulturní večer zdejší historik Mgr. Petr Vítámvás. „Výtvarník měl v Boskovicích již několik výstav, tentokrát se vrátil do minulosti a představuje svá nejlepší většinou dosud nepublikovaná díla.“

Divadlo Naboso pak za působivého nasvícení a netradiční hudby uvedlo koláž jeho textů a glos Petra Pazdery Paina.

„Děkuji ředitelce Muzea Boskovicka Mgr. Dagmar Hamalové a historiku Petru Vitámvásovi za možnost umístění své výstavy v těchto krásných prostorách starobylé Rezidence. Kdyby byly v Praze, už je z nich autosalon,“ zašpásoval Vít Ondráček. Též děkuji Tomáši Trumpešovi a jeho skvělé partě za zpracování textů a konečně Vám všem za účast. Zvu Vás na malé občerstvení,“ zakončil oficiální část Vít Ondráček.

Výstava byla zahájena, diváků přišlo mnoho a tak následná prohlídka exponátů končila hodně po dvacáté hodině. Milovníci výtvarného umění si opravdu přišli na své.

Všichni jsme v Muzeu Boskovicka strávili příjemné chvíle, přátelé si měli o čem povídat.

Expozice v Muzeu Boskovicka na Hradní ulici potrvá do druhého prosince a opravdu stojí za shlédnutí.

Více: http://muzeum.boskovice.cz/

Text a foto: Luboš Sušil

 

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky