Listy regionů
18Říj/120

Zapojte se…! A získejte nejen práci…

Většina lidí se shodne na tom, že najít zaměstnání není nic jednoduchého. Dvakrát by to podepsali především lidé  se zdravotním postižením. Liga vozíčkářů přináší do Blanska pracovní příležitost jak pro lidi s handicapem, tak i pro zaměstnavatele. „Zapojte se spolu s námi!“ vyzívají pracovníci pobočky v Sukově ulici.

„Podporujeme osoby se zdravotním postižením tělesným nebo mentálním, s duševním onemocněním a osoby trpící civilizačními nemocemi - např. cukrovka, obezita, alergie, vysoký krevní tlak aj.“ vypočítala konzultantka Petra Butorová.

Sepsat životopis a motivační dopis, naučit se pracovat s počítačem a vyhledávat pracovní nabídky na internetu, dozvědět se o svých právech a povinnostech na pracovišti, které ukládá zákoník práce – to vše naučí Liga vozíčkářů v bezplatných kurzech „Základy obsluhy osobního počítače“ a „Znám pracovně právní minimum“.

Stěžejní je ale pro mnohé podpora konzultantky, která poskytuje asistenci a podporu při hledání zaměstnání. Během pravidelných individuálních konzultací si zájemci vyzkouší pracovní pohovor „nanečisto“, naučí se správně a účelně telefonovat a dozví se, jak je možné se u pohovoru co nejlépe sebeprezentovat. „Všem klientům bude navíc propláceno cestovného na kurzy i individuální konzultace,“ dodala Petra Butorová.

Projekt „Zapojte se…!“ je ale určen i potenciálním zaměstnavatelům, kteří by rádi zaměstnali osobu zdravotně znevýhodněnou. Liga vozíčkářů nabízí bezplatné poradenství v oblasti zaměstnávání osob se zdravotním postižením a možnost získat na nového zaměstnance mzdovou dotaci.

 Bližší informace poskytne:

Mgr. Petra Butorová, tel: 725 020 779, e-mail: petra.butorova@ligavozic.cz

Liga vozíčkářů, Sukova 6, 678 01 Blansko

Více informací o projektu naleznete na webových stránkách www.ligavozic.cz

 

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky