Listy regionů
20Lis/120

Centra sdílených služeb jsou dobrým startem kariéry pro absolventy

Centra sdílených služeb se nesoustředí již pouze na IT, nebo základní finanční operace. Stále více mezinárodních společností zakládá centrum, které zpracovává komplexní finanční operace, řízení cash-flow, ale také otázky týkající se řízení lidských zdrojů nebo řízení zásob. Také proto jsou tato centra kvalitním a pestrým startem kariéry pro absolventy vysokých škol. Navíc v době ekonomického poklesu, kdy je uplatnění absolventů stále komplikovanější. Zaznělo to na konferenci Centra sdílených služeb, kterou v Brně zorganizovala společnost Process Solutions ve spolupráci s Aiesec Brno a ACCA.

Akce se konala v prostorách Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Finanční centra sdílených služeb jsou v současnosti velmi dynamickým odvětvím a také velmi významným zaměstnavatelem právě v brněnském regionu. Proděkanka doc. Ing. Danuše Nerudová, Ph.D. proto zdůraznila důležitost spolupráce univerzity a zaměstnavatelů v regionu. Doporučení zaměstnavatelů je nutné reflektovat ve studijních programech univerzit.

Všechna brněnská centra zdůraznila požadavek aktivní znalosti angličtiny a dalšího evropského jazyka. Absolvent vysoké školy nezačíná na manažerské pozici, ale právě v centru sdílených služeb má možnost dle svých schopností a dovedností svoji kariéru nastartovat a do 2-3 let se na tuto pozici vypracovat, uvedl Petter Frissel ze společnosti Dixons Retail. Centra kladou veliký důraz na rozvoj svých zaměstnanců a investují nejen do školení tzv. měkkých dovedností, ale i schopnosti vést lidi.

Jak uvedl Pavel Šustek ze společnosti Edwards, je důležité mít kompetentní zaměstnance s relevantními znalostmi, což umožňují právě profesní kvalifikace, jako je ACCA. Na konferenci vystoupila následující centra sdílených služeb z Brna: PPG Industries, Edwards, ABB, Dixons Retails a Gardner Denver.

# # #

Další informace obdržíte na adrese:

Vítězslav Horák

PR poradce, Weber Shandwick

+420 222 009 222

vhorak@webershandwick.cz

Kateřina Benešová
Ředitelka ACCA pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko
+420 222 240 855

Katka.Benesova@cz.accaglobal.com

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky