Listy regionů
6Lis/120

Přichází Svatomartinský speciál – sváteční pivo navazující na dlouhou historii pivovarnictví

Obchodní tým pivovaru v Černé Hoře na Blanensku nabízí sváteční várku Svatomartinského speciálu – svrchně kvašeného 13° piva s přídavkem pšeničného sladu, obdobného, jaké se vařilo již v 16. století. Pivní labužníci jej budou moci ochutnat u příležitosti svátku sv. Martina, od pátku 9. listopadu 2012 jej bude až do vyprodání zásob čepovat na 120 hospod v Jihomoravském kraji.

Kolem svatého Martina koluje mnoho legend, např. o tom, jak mečem napůl rozdělil svůj důstojnický plášť a rozdělil se o něj s polooděným žebrákem prosícím o almužnu, nebo jak se stal patronem hus. V našich zemích je ale sv. Martin spojen především s příjezdem na bílém koni ohlašující první sníh a také s posvícením, kdy se pekly husy a martinské rohlíky, podkovy nebo roháče a scházela se přitom celá rodina.

Ačkoliv se tohoto svátku sv. Martina v uplynulých letech chytili i vinaři, přeci jen jsme národ spíše pivní, a proto jsme pro pivaře letos k tomuto svátku nachystali zajímavou pivní lahůdku – Svatomartinský speciál.

Svatomartinský speciál se zrodil v Pivovaru Jihlava. Místní sládci se pokusili napodobit pivní styl Alt Bier a uvařit takové pivo, které prokazatelně vařilo pro měšťany a na export v 16. století. Stejně jako v minulosti je Svatomartinský speciál svrchně kvašené pivo, vařené jen na jeden rmut v měděném kotli s přímým ohřevem. Vyrábí se nejen z ječného, ale také z pšeničného sladu, který pivu dodává lehce ovocnou a hřebíčkovou vůni. Použit byl výhradně chmel českých odrůd – hořký Premiant a aromatický Žatecký poloraný červeňák. Byl uvařen na stupňovitost 13,2 %, obsah alkoholu činí 4,7 %. Je charakteristický osvěžující chutí, střední plností a také tím, že se velmi dobře pije.

Svatomartinský speciál budou mimo jiné čepovat také hospody zapojené do programu Cesta pivních znalců, jejichž seznam je zveřejněn na www.cestapivnichznalcu.cz.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky