Listy regionů
16Lis/120

Z pohádky do pohádky za večerníčkem

Tělovýchovná jednota TJ Rytmus v Boskovicích slaví letos 25 let od svého založení. S tím souvisí celá řada akcí. Některé se však konají každoročně pravidelně.

V neděli 28. října vyrazily děti s rodiči na již šestnáctý ročník vycházky podzimní přírodou Z pohádky do pohádky za večerníčkem. I když panovalo velmi chladné počasí se sněhovými přeháňkami, zúčastnilo se přes sto dětí s doprovodem, tedy kolem 250 lidi.Trasu lemovaly pohádkové bytosti z večerníčků. Třeba populární Rákosníček, Bob a Bobek, Křemílek, Vochomůrka a mnohé další, jež nejmenší uspávají z televizní obrazovky. Po splnění jednoduchých úkolů se na prostranství před zříceninou středověkého hradu rozhořel táborák a zavoněly pečené buřty. Závěr tvořilo promítání krátkých pohádek v již zšeřelém letním kině.

Předsedkyně TJ Věra Opatřilová k tomu řekla: „ Touto akcí neformálně oslavujeme každý rok datum vzniku Československé republiky na sklonku října 1918. Pohádkové bytosti vytvořily naše cvičitelky a připravily i soutěže. Akce byla zařazena do projektu Pohybem ke zdraví napříč generacemi.  V sobotu 10. listopadu otevřeme dveře Školičky u Městských lázní široké veřejnosti. Ve všech třech tělocvičnách a posilovně si občané mohou za odborné asistence zasportovat a seznámit se s činností naší TJ Rytmus. Počátkem prosince (termín upřesníme) se zaměříme na těhotné ženy, které se pomocí cvičení tak mohou připravit na porod. Děkujeme za trvalou podporu a přízeň Všeobecné zdravotní pojišťovně ČR,“ dodala Věra Opatřilová.

Více: http://www.tjrytmus.cz/

 Text: Luboš Sušil

Snímky: Archiv TJ Rytmus Boskovice

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky