Listy regionů
21Pro/120

Historický úspěch Soukromé střední školy podnikání a managementu, o. p. s. Boskovice na veletrhu fiktivních firem v Rakousku

Dne 11. 12. 2012 se žáci Soukromé střední školy podnikání a managementu, o. p. s. Boskovice zúčastnili mezinárodního regionálního veletrhu studentských fiktivních firem v rakouském Neumarkt am Wallersee , v blízkosti Salzburgu. Z 33 firem, byly 2 firmy ze Soukromé střední školy podnikání a managementu, ( Baby Paradise , Magic Fairies).

Žáci školy byli jedinými zahraničními účastníky a jedinými českými účastníky veletrhu. Ostatní firmy byly rakouské, z různých středních škol, převážně obchodních akademií. Studentská firma Babyparadise, GmbH z této školy byla úspěšnou projektovou pokračovatelkou z minulého školního roku, na veletrhu pod opakovanou patronací paní Dany Řehořové, majitelky BABY CENTRA na ulici 17. listopadu v Boskovicích. Pro druhou firmu MAGIC FAIRIES, GmbH s nabídkou koberců , podlahových krytin , závěsovéhých a bytových textilií a všeho , co souvisí s moderním vybavením bytu. Studenti českých fiktivních firem na veletrhu požívali všestranné notebooky firmy Fujitsu , tiskárny EPSON a HP. Z technického hlediska nebyl rozdíl mezi vybaveností našich žáků a žáků z rakouských středních škol. Výrazným partnerem se stal pivovar ČERNÁ HORA s ucelenou nabídkou limonád. O to větší je úspěch žáků firmy MAGIC FAIRIES , kteří přivezli pohár za 2. místo a stříbrné medaile . Lepší byli pouze žáci z rakouské firmy ALCA BONE Ges.m.b.H. z místní Obchodní akademie (rakouští žáci měli v domácím prostředí nasazeno 6 týmů , přesto dosáhli pouze na nejvyšší umístění.).Plány všem nabouraly dva soudržné české týmy , které bojovaly pod českou vlajkou , boskovickým praporem , v duchu tvrdé mezinárodní soutěže.

Také umístění druhého týmu ( Babyparadise) do 5. místa je vynikající úspěch.Žáci naší školy veletrh fiktivních firem zcela ovládli.Ostatním nepomohlo ani domácí prostředí , ani jazyková vybavenost.Připravenost , odhodlání a předvedené výsledky přinesly totální úspěch. Po vyhlášení výsledků došlo také na oblíbené předání oficiálního plakátu Soukromé střední školy podnikání a managementu Boskovice řediteli Obchodní akademie v Neumarkt am Wallersee. To je vklad do budoucnosti , kdy o spolupráci s žáky školy hromadně usilují rakouské obchodní akademie. Žáci školy dosáhli úžasného výsledku , kdy po třech letech usilovné práce a ucelené účasti na 4 mezinárodních veletrzích fiktivních firem , přivezli medaile , téměř nejcennější.Vynikajícím způsobem reprezentovali školu , město Boskovice , ale také celý region.Velký dík patří také všem pedagogickým pracovníkům , především vyučující angličtiny Mgr. Kateřině Trnečkové za dokonalé taktické vedení obou týmů a ostatním pedagogickým pracovníkům , kteří se na úspěchu celé akce podíleli.

 Ing. Jaroslav Kašpárek , ředitel školy

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky