Listy regionů
23Led/130

Nejžádanější tituly v Městské knihovně Blansko v roce 2012

Stalo se již běžným územ konstatování, že v dnešním světě hraje stále významnější roli výpočetní technika, a to nejen jako prostředek komunikace. Ve stále větší míře ji využívá i Městská knihovna Blansko. Za podpory IT technologií jsou schopni blanenští knihovníci poskytovat rychlejší a kvalitnější služby kmenovým čtenářům i nahodilým návštěvníkům.

Dlouhodobě využívaný specializovaný knihovní systém Clavius umožňuje zveřejnit zajímavé informace o nejžádanějších a nejčastěji půjčovaných titulech v blanenské knihovně během roku 2012.

V hudebním oddělení mezi periodiky zaujaly přední příčky časopisy Muzikus, Rock&Pop a Harmonie. Nejposlouchanějším zvukovým nosičem bylo CD Jiřího Pavlici a Hradišťanu Studánko, rubínko, v těsném závěsu následovalo dětské CD Majdy a Františka Písničky z kouzelné školky a třetí příčku obsadila Aretha Franklin se svým The Great American Songbook.

U dětských čtenářů se stálé popularitě těší kreslené komiksy. Na prvním místě byl v počtu výpůjček Čtyřlístek, druhý Kačer Donald a třetí Tom a Jerry Super.

V segmentu knižních publikací zvítězil Harry Potter a Kámen mudrců (1. díl) J. K. Rowlingové. Za ním následovalo Tajemství růžového pokémona a Cesta na Pomerančové ostrovy od Tracey Westové.

Mezi dospělými vládly knihy od Simony Monyové Dvacet deka lásky a Hříšný kanec. Překvapivě své zastoupení zde měl i „klasik“ Moliere se svým Tartuffem.

Celkově lze konstatovat, že dospělí čtenáři upřednostňovali českou literaturu, zatímco mladší se více zajímali o zahraniční tvorbu.

V čítárně a studovně uživatelé nejraději listovali časopisy Květy, Vlasta a Story.

Bohatý a dlouhodobě systematicky doplňovaný fond regionální literatury vykázal jako nejpůjčovanější publikaci Čtení o Blansku Vladimíra Poláka.

Cizojazyčné oddělení ovládlo trio Georg Orwell s Farmou zvířat (v anglickém originále),

Franz Kafka s Proměnou (v německé jazykové mutaci) a Ernest Hemingway se Starcem a moře (v anglickém originále).

Výše uvedené údaje jsou pro všechny pracovníky knihovny závazkem a výzvou pro nadcházející léta.

Mgr. Pavel Přikryl, ředitel Městské knihovny Blanko

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky