Listy regionů
4Led/130

Fotoreportáž: Poslední prosincové odpoledne v Boskovicích

Poslední prosincové odpoledne bylo v Boskovicích ve znamení dvou tradičních silvestrovských akcí.

Za téměř jasného počasí se ve dvanáct hodin otevřela brána zříceniny místního hradu z poloviny třináctého století všem návštěvníkům zdarma. Přes mrazivé počasí přišla řada nadšenců s dětmi prohlédnout si, jak se žilo v dávných dobách. Od Rezidence se všichni strmým stoupáním příjemně zahřáli, ale pak už byla zima. Nahoře fičel ledový vítr. Mnozí se tedy na nádvoří zahřívali vnitřně a hradní krčma byla neustále plná. Svařené víno a horký čaj šly dobře na odbyt. Podle slov správce hradu pana Jiřího Mazala je Den otevřených dveří na konci roku již minimálně desátý a tentokrát jej velký počet návštěvníků překvapil. Dokonce brzy došlo i pivo.

Kolem šestnácté hodiny se začalo stmívat. Rychle tedy zpět do letního kina, kde se pomalu začali scházet první návštěvníci opět s dětmi na Silvestrovské promítání pohádek a slavnostní ohňostroj. Zájem byl tentokrát obrovský. Fronta dlouhá od pokladny až k Jízdárně trvala několik desítek minut a v zájmu zrychlení musel prodávat vstupenky i zástupce ředitele KZMB Radek Pernica DiS. Opět byla nepříjemná zima. Alespoň zde neobtěžoval studený vítr.

Dětem se pohádky velmi líbily, především závěrečná Krtek a televizor.

Poté všechny přivítal ředitel Kulturních zařízení PaedDr. Oldřich Kovář: „Děkuji Vám za návštěvu, našim technikům za pohádky, též partnerům rádiu Petrov, Městu Boskovice, firmám Láník s.r.o. a Jane Blond Salon.

Starosta Boskovic Ing. Jaroslav Dohnálek dodal: „Zdravím, díky Vám je letošní návštěva Silvestrovského promítání rekordní. Krásný poslední večer 2012 a pohodový rok 2013.“

PaedDr. Oldřich Kovář ještě upřesnil návštěvu. V roce 2010 přišlo 256, loni již 455 a nyní 657 diváků.

Kino ztemnělo a nastala závěrečná slavnostní pyrotechnická show za tónů podmanivé hudby. Toto skvělé světelné a zvukové divadlo bylo poslední tečkou za oslavami 790 let od první písemné zmínky o Boskovicích.

Text a foto: Luboš Sušil

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky