Listy regionů
26Úno/130

Blansko ovládlo krajská mistrovství jednotlivců

O víkendu 16. a 17. února měly ligové soutěže přestávku. Přesto blanenští kuželkáři a kuželkářky nezaháleli. Konala se totiž krajská mistrovství jednotlivců. Oddíl TJ ČKD Blansko vyslal své zástupce do osmi kategorií a znovu může oslavovat skvělé úspěchy.

Z devatenácti blanenských hráčů a hráček si sedm odvezlo některý z cenných kovů. Ze všech však zřejmě nejvíce vyniká zlato Ondřeje Němce v kategorii mužů a stejné umístění Lenky Kalové v kategorii žen, neboť v obou těchto kategoriích existuje vůbec největší konkurence.

Mezi ženami se navíc schylovalo k senzaci. Do posledních hodů to totiž vypadalo, že blanenské hráčky obsadí všechny tři medailové posty. Nakonec jediná kuželka navíc rozhodla o bronzu pro hráčku Rosic. Zdeňka Ševčíková se tedy bohužel nezařadila za své oddílové kolegyně Lenku Kalovou a Helenu Daňkovou, přesto si čtvrtým místem zajistila postup na Mistrovství ČR. Na republikových šampionátech, které se budou konat začátkem května, se tak představí celkem osm blanenských hráčů a hráček.

V žebříčku jihomoravských klubů, který je sestaven podle úspěšnosti na přeborech jednotlivců, Blansko opět obsazuje nejvyšší příčku, letos však s rekordním náskokem. Olympijským bodováním oddíl získal 42 bodů, zatímco druhý Vyškov nasbíral bodů 20.

Lukáš Hlavinka

Úspěchy blanenských kuželkářů a kuželkářek na krajských mistrovstvích jednotlivců

Jméno Kategorie Výkon Umístění

  • Ondřej Němec muži 1156 (2x120 HS) 1. místo
  • Lenka Kalová ženy 1119 (2x120 HS) 1. místo
  • Helena Daňková ženy 1106 (2x120 HS) 2. místo
  • Martin Procházka junioři 1160 (2x120 HS) 2. místo
  • Lucie Nevřivová juniorky 552 (1x120 HS) 1. místo
  • Jakub Flek dorostenci 544 (1x120 HS) 2. místo
  • Soňa Lahodová seniorky 526 (1x120 HS) 2. místo

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky