Listy regionů
15Úno/130

VASS Boskovice pořádá veletrh fiktivních firem

17. boskovický veletrh fiktivních firem se zahraniční účastí se koná na Vyšší odborné škole ekonomické a zdravotnické a Střední škole, Boskovice, Hybešova 53. Veletrhu se zúčastní fiktivní firmy z Vídně, z osmi škol Jihomoravského kraje a z jedné školy kraje Vysočina pod záštitou Centra fiktivních firem NÚV Praha.

Veletrh pro veřejnost bude zahájen ve čtvrtek 21. 2. 2013 v 10:30 hodin a fiktivní obchodování bude probíhat do 13:55 hodin.

Práce ve fiktivní firmě je odborný předmět, kterému se vyučuje na středních i vyšších odborných školách. Jedná se o zajímavou a přitažlivou formu výuky, která je zaměřena na praktické procvičování znalostí a dovedností získaných z oblasti ekonomiky, účetnictví, daní, managementu a marketingu. Absolventi škol jsou tak lépe připraveni do praxe. Součástí výuky je i prezentace výsledků práce ve fiktivní firmě, a to zejména na veletrzích fiktivních firem.

Návštěvníci si mohou fiktivně nakoupit a objednat různé produkty, výrobky, zařízení a potřeby pro sport a volný čas, na vybavení domácnosti apod., objednat si zájezdy a pobyty v tuzemsku, či v zahraničí atd. Zástupci firem jim vystaví doklady, které následně ve výuce tohoto předmětu zpracovávají.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky