Listy regionů
5Bře/130

24. ročníku Salonu se zaměřuje na téma Hodnoty

„Tři, dva, jedna, start,“ ozvalo se s úderem 13. hodiny hlasité odpočítávání z přísálí. Do starobylé auly boskovického gymnázia se za dunění podmanivé hudby počaly hrnout davy studentů. Co se dělo?

Tímto začala v pondělí 18. února populární akce Salon. Jedná se o týden studentské tvořivosti, kdy mladí baví sebe i učitelský sbor. Program se tématicky dotýká též výuky, kdy probíhají i dopoledne různé přednášky, výtvarné, literární a fotografické soutěže, o nejlepší exponát, piškvorky a pro mladší ročníky stavění sněhuláka.

„Vítám Vás na již 24. ročníku Salonu tentokrát na téma Hodnoty,“ spustila Veronika Šálková a hned omluvila spolumoderátora Lukáše Špidlíka, že se někde opozdil. „Já mu zavolám,“ pokračovala dívka, chvíli s ním jako telefonovala a on se následně objevil na plátně ve střihovém filmu, jak utíká starobylými Boskovickými ulicemi do školy a v zápětí již ve skutečnosti rozhrnul oponu na jevišti přivítán jásotem publika. Skvělý úvod.

Salon oficiálně zahájila třídní pořádající septimy Mgr. Věra Prosová: „Základní hodnotou je lidský život a jeho tři etapy. Dětství, dospělost a stáří. Bohužel současná společnost preferuje spíše materiální hodnoty. Tradiční životní hodnoty pomalu ustupují. Třeba přátelství. Na fejsbůku jich mám asi tři sta, ale to skuteční přátelé nejsou a těch opravdových mnoho nemám. Dále zdraví, svoboda, vzdělání, rodina, víra, naděje, láska. To jsou pravé hodnoty, jež je třeba naplnit původním významem. Ať žije Saloon 2013, ať se daří, septimo!“

Lukáš ocitoval zdravici starosty města Ing. Jaroslava Dohnálka, v níž  se mimo jiné praví: „Jsou tři druhy hodnot, které potřebujete vždy. Kapitál, vědomosti a svoboda – Tomáš Baťa.“

A pak se program rozběhl naplno. Vtipné scénky střídal zpěv za doprovodu Petra Horáčka – bicí a Veroniky Šajnerové - klavír, na plátně běžel krátký film ze života, vzácný host z Velké Británie sbor Woodbridge School Chamber Choir pod taktovkou Claire Weston přednesl mimo jiné nesmrtelné melodie Paula Simona a Arta Garfunkela, jednotlivé třídy představily soutěžní exponáty.

Ke zdárnému průběhu akce přispěla řada sponzorů: Mgr. Pavel Vlach, K.T.S. - montáže, s.r.o., PentaCo, spol. s r.o., Paintball Club Brno, Sešite, s.r.o., Vzpěrači Boskovice, ČSOB, Stavkom, spol. s r.o., Oldřich Holcner, Hudební klub Sklepy, Literární čajovna Hermanna Ungara, SRŽA gymnázia, Město Boskovice, KZMB – kino Panorama.

Saloon se koná denně do pátku 22. února 2013.

Text a foto: Luboš Sušil

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky