Listy regionů
21Bře/130

Jihomoravský kraj drží celorepublikový rekord v počtu stážistů ve firmách

Jihomoravský kraj zastává prvenství v počtu aktivních stážistů v rámci projektu Stáže ve firmách – vzdělávání praxí, který realizuje Fond dalšího vzdělávání, příspěvková organizace MPSV. Jak vyplývá ze statistik, možnost dalšího vzdělání a získání praxe využije k 1. březnu již celkem 152 stážistů, což je nejvíce v porovnání s ostatními kraji republiky. Zájem o bezplatnou stáž, během níž stážistům i nadále přísluší sociální dávky od státu, projevilo v Jihomoravském kraji celkově již 2 448 uchazečů, zveřejněných karet stáží v Jihomoravském kraji je pak k dispozici 24.

Druhý největší počet stážistů ve firmách zaznamenává nedaleký Moravskoslezský kraj (121 probíhajících stáží) a Praha (124 probíhajících stáží). Morava tak využívá celkem 60 % z celorepublikově nabízených stáží.

Projekt Stáže ve firmách umožňuje zájemců o vzdělávání ověřit si teoretické znalosti ve firemní praxi a zvýšit si tak potenciál uplatnění na trhu práce. V rámci projektu se nabízí stovky stáží po celé republice napříč různými obory, což umožňuje zapojit se všem absolventům bez praxe, nezaměstnaným, rodičům na rodičovské dovolené a zájemcům o další vzdělávání. Jde o největší projekt svého druhu v České republice.

„Velký zájem o stáže ve firmách nás samozřejmě těší. Chceme docílit ukotvení stáží v české legislativě jako uznávané formy vzdělávání. To je motivace, která udává směr naší práci,“ komentuje situaci nejen v Jihomoravském kraji Ing. Radek Rinn, hlavní manažer projektu Stáže ve firmách – vzdělávání praxí.

Bližší informace na www.stazevefirmach.cz nebo www.facebook.com/stazevefirmach.

  • K 26. 2. 2013 se do projektu zaregistrovalo celkem 1 995 poskytovatelů stáží.
  • K 26. 2.2013 se do projektu zaregistrovalo celkem 9 794 uchazečů o stáž.
  • Celkem bylo od začátku projektu zahájeno 749 stáží (včetně stáží se začátkem k 1. 3. 2013) u 314 poskytovatelů, z nichž jich téměř 50 bylo nebo v nejbližších dnech bude předčasně nebo řádně ukončeno.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky