Listy regionů
6Bře/130

Světový den ledvin (14. března 2013) v Nemocnici Blansko

Mezinárodní federace nadací pro nemoci ledvin (International Federation of Kidney Foundations) a Mezinárodní nefrologická společnost (International Society of Nephrology) vyhlásily, letos již po osmé, Světový den ledvin.

Již tradičně tento den připadá na druhý čtvrtek v měsíci březnu (tentokrát 14.3.2013) a jeho cílem je zvýšit informovanost zdravotníků a laické veřejnosti o nemocech ledvin, jejich včasné diagnostice a možnostech léčby. V letošním roce je Světový den ledvin zaměřen na problematiku akutního selhání ledvin, jeho rozpoznání a prevenci.

V České republice je Světový den ledvin organizován společně Českou nadací pro nemoci ledvin a Českou nefrologickou společností.

V rámci Světového dne ledvin, organizovaného v Nemocnici Blansko již čtvrtým rokem, mohou zájemci zdarma absolvovat v Nemocnici Blansko vyšetření, které může případné onemocnění ledvin odhalit. Vyšetření se sestává z měření krevního tlaku, vyšetření moči, hladiny odpadních látek a posouzení funkce ledvin.

Zájemci mohou ve čtvrtek 14. března 2013 navštívit Nefrologické oddělení Nemocnice Blansko, kde budou bezplatné vyšetřeni v nefrologické ambulanci v době mezi 7:00 a 17:00 hodinou.

V tentýž den organizujeme Den otevřených dveří hemodialyzačního střediska Nemocnice Blansko pro příbuzné a přátele našich pacientů a pro případné další zájemce.

Bc. Kateřina Ostrá

Tisková mluvčí

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky