Den Země 2013 na Vyšší odborné škole ekonomické a zdravotnické a Střední škole Boskovice

Dne 19. dubna 2013 se na Vyšší odborné škole ekonomické a zdravotnické a Střední škole Boskovice realizoval environmentální projekt ,,Oslavte s námi Den Země“. Na realizaci celého projektu se podílel EKOTÝM tvořený zástupci z oborů veterinární prevence a agropodnikání. Pro žáky ZŠ připravil tento tým názorné prezentace na téma Den Země, třídění, zpracování a využití jednotlivých typů odpadů.

Kromě prezentací žáci předali své vlastní praktické zkušenosti, kdy účastníky zavedli na náš školní hřbitov odpadů. Ten je názornou ukázkou, jakým způsobem se v přírodě rozkládá bioodpad a naopak, jak se ani po roce od založení nerozložily různé druhy člověkem vytvořených odpadů např. sklo, pet lahve, kelímky, plechovky a další vzorky. Různé druhy odpadů studenti umístili do kaslíků s hlínou na školním dvoře, kde je rok nechali podléhat přírodním vlivům a v den vyvrcholení projektu ukázali žákům, jak to dopadne v přírodě s odpady, když je nevytřídíme.

Největší úspěch u žáků mělo stanoviště s potkany. Žákyně veterinární prevence na tomto stanovišti ukázali svůj chov potkanů, jako domácích mazlíčků, ale také upozornily na způsob, jakým dochází ke množení potkanů ve městech a jak tomuto problému můžeme předcházet.

Žáci ZŠ si na závěr našeho projektu vyrobili pod vedením ekotýmu vlastní recyklovaný papír, ze kterého si vytvořili památeční ekologické medaile.

Velkou pochvalou pro celý tým byl úsměv žáků ZŠ, kteří se během projektu zapojili do všech aktivit s nadšením a měli radost s vlastnoručně vyrobených medailí.

Mgr. Alena Plavcová

Příspěvek byl publikován v rubrice Boskovice se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *