Listy regionů
23Dub/130

Přivítání jara v Arboretu Šmelcovna

Pracovníci Arboreta Šmelcovna přivítali jaro již tradičním sázením stromu v pátek 12. dubna v areálu zahrady. Na tuto akci navázalo tento týden otevření výstavy „Cibuloviny v arboretu“.

Nová hala se zájemcům o probouzející přírodu otevřela v úterý 23. dubna a to za účasti zástupců MAS Boskovicko Plus a Českého zahrádkářského svazu Základní organizace Boskovice.

„Vítám všechny ve Výstavní a prodejní hale,“ zahájil vernisáž majitel Arboreta pan Josef Janků. „Akce se opozdila kvůli počasí. Můžete se podívat do zahrady, kde nyní kvetou narcisy, vřesovce, forsytie, méně tulipány a mnoho dalšího. Za chvíli přijede Ing. Jan Zifčák s firmy AgroBio Opava, s.r.o. se svou odbornou přednáškou. Chci poděkovat všem svým spolupracovníkům za vzornou práci v terénu i zde a závěrem všechny pozvat na 16. května, kdy se s podrobným výkladem za účasti členů ČZS ZO Boskovice projdeme po vřesovištích a v neděli 19. května proběhne za účasti místostarostky Ing. Jaromíry Vítkové otevření nové cyklostezky.“

Pozornost všech se pak upřela na velmi vkusně aranžovanou výstavku cibulovin.

V příjemném zastřešeném posezení před Výstavní halou si pak zájemci vyslechli odbornou přednášku Ing. Jana Zifčáka o přípravcích na ochranu rostlin a hnojivech. Zdůraznil vývoj nových v souvislosti s nařízeními Evropské unie o ochraně přírody, kdy bylo zakázáno řadu původních chemikálií aplikovat. Připomenul loňské katastrofální květnové mrazy. Velké škody vznikly především na Jižní Moravě. Nejinak tomu bylo i Arboretu Šmelcovna, kdy tenkrát vymrzly především vřesovištní kultury. Představil širokou paletu přírodních produktů Kouzlo přírody. Každý z jeho rukou obdržel malý katalog výrobků opavské firmy.

Obloha se postupně zatáhla hrozivě vyhlížejícími mračny, ale naštěstí pršet nezačalo.

Protože v přírodě vyhládne, mnozí se rádi občerstvili chutnou uzeninou na cestu domů.

Text a foto: Luboš Sušil

http://hakrtrade.cz/ANJ/download.php

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky