Listy regionů
26Dub/130

Začalo jaro nabité běžeckými závody

Na sedm stovek lidí na prvních čtyřech závodech a rychlostní rekord v Běhu na Nový hrad. Okresní běžecká liga se rozjela, konečně to vzala na vědomí i zima a Skalická desítka už byla prvním jarním závodem. Ukázalo se, že hlad po závodech je velký, všechny čtyři běhy překonaly účastnické rekordy. A běžcům se daří v terénu i ve virtuálním světě. „Jsme rádi, že se podařilo rozjet nový web, je hojně navštěvovaný a hlavně čtený, za což děkujeme. Dál se budeme snažit zveřejňovat články o závodech, reportáže, ankety a zajímavosti kolem běhu,“ říká Tomáš Mokrý z výboru běžecké ligy po dvouměsíčním provozu nových stránek.

Víc než o překonávání rekordů jde o radost ze společného běhání, o to, že se připojují noví nadšenci a běžecká komunita na Blanensku žije. Přesto stojí za zmínku, že v adamovském Běhu na Nový hrad atlet Lukáš Olejníček jako první v historii zaběhl trať v čase pod půl hodiny. A to byla letos pořádná zima. „Pomohlo nám, že se zvedá zájem o Okresní běžeckou ligu,“ uvedl po vyhodnocení výsledků pořadatel adamovského závodu Antonín Věžník.

Skončila také soutěž o ceny na webu OBL, kde mohl každý tipovat, kolik lidí navštíví stránky za první měsíc provozu. Zúčastnily se tři stovky soutěžících. Před startem Hořické osmičky předal ředitel Okresní běžecké ligy Jiří Vrtílka hlavní cenu výherkyni paní Růženě Hromkové z Adamova, která měla velkou radost. Blahopřejeme.

Výbor běžecké ligy pracuje na dalších novinkách. Myslí i na bezpečnost při běhání za špatných světelných podmínek, na vytipovaných závodech předají pořadatelé dětem reflexní náramky. Ty dostanou i dospělí na závodě, na který včas upozorní web OBL.

A co se stane v nejbližší době? Po prvních vlaštovkách, únorové Ráječkovské desítce, březnovém Běhu na Nový hrad a dubnové Hořické osmičce a Skalické desítce vypukne hlavní sezona. V pátek 19. dubna se běží v Blansku na ASK Jarní pětka na dráze. Pak už přijde nejnabitější měsíc roku. Květen s pěti akcemi odstartují Boskovické běhy na prvního máje.

Okresní běžecká liga má za sebou třetí měsíc, čtvrtý závod a celou hromadu akcí před sebou. Je otevřená všem. „Chtěl bych vyzvat běžce a návštěvníky webu, aby se zapojili do diskuzí a článků, kde můžou projevit svůj názor, napsat pocity, připomínky. Máme zájem, aby to na webu žilo, aby byl stejně akční jako je i běh,“ přeje si za OBL Mokrý.

Děkujeme všem partnerům, kteří nás podporují nebo nás teprve chtějí podpořit. Bez této podpory by liga nemohla fungovat v takovém rozsahu a kvalitě, jako ji máme dnes. Je to celoroční práce několika nadšenců, běžců, lidí, kteří mají chuť něco dělat

pro druhé.

Veškeré informace o závodech, výsledky, rozhovory, ankety na www.oblblansko.cz

OBL Blansko

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky