Listy regionů
15Kvě/130

Boskovické pálení čarodejnic

„Máme zde kuželky, skákáni v pytli a též letecký den, kdy můžete skládat vlaštovky,“ těmito slovy zahájil 30. března Jiří Deml každoroční pálení čarodějnic na půvabném výletišti dobrovolných hasičů Mazurie Bělá Boskovice. Akce patří především dětem, ale rádi chodí i dospělí. Všichni se při pestrém programu vždy dobře pobaví. K dobré náladě přispěla ukázka cvičení s obručemi. Tu předvedla Marie Adlerová s oběma dcerami. Odměnou jim byl bouřlivý potlesk a hvízdání.

I tentokrát došlo na vyhlášení tří nejpodařenějších masek čarodějnic. Třetí místo získala Adélka Havelková ve žlutém s pavučinami, druhé Katuška Adlerová. Obě si vysoutěžily sladké dobroty. Vítězka získala za zlaté umístění velký dort. Byl těžký, musela jej převzít maminka.

V 18 hodin předvedli mladí hasiči své umění ukázkou požárního útoku a pak si malí dobrovolníci mohli vyzkoušet práci s proudnicemi. A protože venku rychle vytráví, mnozí se průběžně posilňovali opékanou uzeninou.

Začalo se stmívat, nastal čas pro hlavní bod programu: „A teď mladí hasiči zapálí oheň pod naší krásnou čarodějnicí,“ zavelel Jiří Deml a průvod s loučemi se jal rozžehnout hranici. Plameny za všeobecného jásotu pohltily Morenu, tím dle dávné tradice byly na celý rok zničeny síly ďábelské.

Soutěž v přednesu a zpěvu dětí ukončila oficiální program. I když se občas nějaký ten falešný tón vloudil, snaha se cenila potleskem. Jakmile se setmělo úplně, na plátně se objevilo několik humorných scének.

Završením programu měl být v 21 hodin slavnostní ohňostroj, jenže technika selhala, tak z toho nebylo téměř nic. Hlavně ze se nestal nějaký úraz, hasiči doutnající bedýnku s nevystřelenými raketami pohotově zneškodnili vodou a odnesli do bezpečí.

Volná zábava do půlnoci završila velmi podařenou akci, kdy se i díky teplému počasí sešlo velké množství lidí. Účastníci veselice mezi sebou přivítali vzácnou návštěvu místostarostku Boskovic Ing. Jaromíru Vítkovou s manželem.

Je třeba poděkovat dobrovolným hasičům z Bělé, že se skvěle a nezištně starají o společenské vyžití spoluobčanů.

Text a foto: Luboš Sušil

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky