Listy regionů
10Kvě/130

Žákovský koncert ZUŠ Boskovice

Blížící se konec školního roku každoročně připomíná Žákovský koncert Základní umělecké školy v Boskovicích. Koná se pravidelně v tamním velkém sále, tentokrát proběhl 25. dubna odpoledne.

Moderování se tradičně ujala učitelka klavíru a klávesových nástrojů Mgr. Ludmila Keršnerová: „Jaro je všude kolem nás a předpokládám, že budeme mít báječný jarní koncert.“ S těmito slovy předstoupila před zcela zaplněné hlediště a hned uvedla první číslo programu.

Představilo se celkem šestnáct sólistů za doprovodu svých vyučujících. Na pódiu se vystřídaly děti s nejrůznějšími hudebními nástroji. Posluchači si mohli vychutnat hlas houslí, violoncella, zobcové flétny, příčné flétny, klarinetu, baskřídlovky. Hlubokým hlasem zazněla velká tuba, rozechvěly se struny kytary. Nechyběl klasický akustický klavír – křídlo, dvě vystoupení si žáci pod vedením Mgr. Ludmily Keršnerové a Pavla Klevety nastudovali na elektrické klávesy – samohrajku Yamaha. V jazzové skladbě se představil buben a bručoun kontrabas. Děvčata z Kunštátu zahrála též na rytmické nástroje - ozembouch, triangel, bongo a štěrchátka.

Program to byl pestrý. Od melodií z pohádek přes lidové písně až po světové šlágry.

Děti se snažily ze všech sil, aby před svátečně naladěným publikem nic nezkazily. Odměnou za jejich výkony byl srdečný potlesk.

Podvečer důstojně zakončil Bugatti step světoznámého skladatele Jaroslava Ježka v podání Lenky Ondrové. Ještě před touto poslední skladbou zazněla závěrečná slova z úst Mgr. Ludmily Keršnerové: „Děkuji za to, že jste vytvořili skvělou atmosféru a byli pozornými posluchači. Sledujte naše internetové stránky, kde dostanete informace o zápisech, Dni otevřených dveří a dílnách pro děti. Mějte se krásně, nashledanou příště.“

Sálem zazněl bouřlivý potlesk a všichni se pomalu rozešli teplým jarním podvečerem ke svým domovům.

Více: http://www.zusboskovice.cz/

Text a foto: Luboš Sušil

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky