Listy regionů
3Čvn/130

Karel Rossí vystavuje v galerii Otakara Kubína v Boskovicích

Galerie Otakara Kubína na horním konci Masarykova náměstí Boskovice v sobotu 18. května ožila návštěvníky vernisáže nové výstavy. Svá díla zde prezentuje Karel Rossí (1955 Brno), malíř z Vysočiny - nedaleké Bystřice nad Pernštejnem.

Úvodem rozezněla struny klavíru studentka pražské Hudební akademie múzických umění Kristýna Sedláková. Pro zpestření slavnostního odpoledne si připravila několik drobných skladeb Bohuslava Martinů.

„Vítám všechny na vernisáži výstavy obrazů Karla Rossí a jsem rád, že je zde mezi námi,“ spustil úvodem galerista Josef Bařinka.

„Nacházíme se na výstavě krajin,“ začal o autorovi jeho syn Jan Bařinka. Tentokrát však krajina není hlavním tématem. Na první pohled je spojujícím prvkem vystavených obrazů. V popředí každého díla se odehrává nějaký příběh s antickým nebo biblickým námětem. Zasazením do krajiny vzniká pocit něčeho tradičního a známého. Karel Rossí pochází z umělecké rodiny, mimo malování rád poslouchá klasickou hudbu.“ Jan Bařinka pak přiblížil autorovu techniku, jež je jeho vlastní nápad. Forma koresponduje s obsahem. V jeho dílech je něco originálního. „Tvorba Karla Rossí se odehrává na pozadí umělecké tradice, pokračoval Jan Bařinka. „Krajina je statická, popředí živé,“ dodal.

Kristýna Sedláková opět všechny obohatila o kulturní zážitek hrou na klavír.

„Výstava je zahájena, zvu Vás k pohlídce a drobnému občerstvení jež napekla manželka autora paní Božena Rossí, děkuji za návštěvu,“ zakončil vernisáž majitel Galerie Otakara Kubína Josef Bařinka.

Venku se na chvíli rozpršelo, příjemné odpoledne pokračovalo v prostorách galerie volnou besedou.

Slunce se opět vyhouplo nad mraky, já jsem se proměnil v samozvaného průvodce a milou návštěvu provedl po židovském městě.

Výstavu obrazů Karla Rossí můžete zhlédnout v galerii Otakara Kubína Boskovice do 9. června 2013.

Text a foto: Luboš Sušil

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky