Listy regionů
22Čvn/130

Krajské kolo hlídek mladých zdravotníků

V sobotu 8. června bylo sice Medarda (navzdory všemu bylo krásně), ale také se v Blansku konalo krajské kolo hlídek mladých zdravotníků, ve kterém změřili síly jak hlídky postupující z okresního kola, tak hlídky zcela nové. Na krajském kole se sešlo celkem 11 hlídek, které tu měli poměřit síly ve zhruba stejných disciplínách jako na okresním kole, mohli si vyzkoušet první pomoc při úpalu, při otravě léky, apod. Součástí soutěžního stanoviště byl i BESIP, kde si soutěžící mohli vyzkoušet jízdu zručnosti (na kolech) a otestovat znalosti z dopravních předpisů, ale také tu bylo sdružení SONS, kteří představili různé pomůcky pro nevidomé a slabozraké, včetně asistenčního psa.

Hlídky byly stejně jako na okresním kole rozděleny do dvou kategorií a stejně jako na okresním kole to byla kategorie mladších (děti 3. - 5. tříd) a starších (6. - 9. tříd). Přítomní byli i členové Českého červeného kříže Brno - město, kteří rovněž byli rozhodčími.

Základnu měla Humanitární jednotka před zimním stadionem, kde také soutěžící a rozhodčí slavnostně složili slib. Hlídky byly hodnoceny zkušenými rozhodčími, kteří 31. května vyhráli republikovou soutěž v Ostravě na setkání záchranných týmů.

Celou akci doprovázela reprodukovaná hudba.

Přibližně kolem 17. hodiny byly vyhlášeny výsledky. Na 2. místě v obou kategoriích se umístili ZŠ a MŠ Žďárná a ZŠ Benešov, školy, které jsou z našeho okresu. Vítězové (1. stupeň Zlín, 2. stupeň Vsetín) postupují do republikového kola Hlídek mladých zdravotníků, které pořádá OS ČČK Praha 1.

Michal Tesař

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky