Listy regionů
7Čvn/130

Malebné jihomoravské město se po roce opět roztančí festivalem

Ve čtvrtek 11. července začne v Boskovicích na jižní Moravě již 21. ročník festivalu věnovaného unikátní památce – místní židovské čtvrti. Festival vyhlášený svou pohodovou atmosférou ve čtyřech dnech opět přinese zajímavé koncerty, výstavy, divadelní představení, filmy, autorská čtení a mnoho dalšího.

Boskovický festival bude jediný, který v létě představí izraelskou kapelu Psoy Korolenko & Oy Division! Na hlavní hudební scéně dále zahrají: česká legendární kapela Mňága a Žďorp, stálice alternativní hudební scény Už jsme doma, polští Klezmafour, špička české world music Čankišou, slovenská skupina Kubo Ursiny & Provisorium a další.

Neméně zajímavý program však přinesou i menší festivalové scény. Hudební fanoušky potěší rakouské bluesové trio Roosevelt Houserockers, Vladimír Václavek, slovenští Longital, Květy, Plum z Polska a řada dalších lahůdek nejrůznějších žánrů. Na česko-německé jazzové scéně ve skleníku vystoupí například Nano Illusions, Vladimíra Krčková a Martin Brunner a mnoho dalších. Již tradičně proběhne po skončení koncertů jamsession.

Divadelní sobota bude ve znamení ekvilibristiky, neděle pro změnu pohádková a těšit se můžete na taková jména, jako jsou Teatr Novogo Fronta, Loutky bez hranic či Zirk Mir z Norska.

Pestrá je i filmová nabídka – přinese profil Juraje Jakubiska, vítězný film soutěže dokumentárních snímků Cena Pavla Kouteckého, aktuální evropské celovečerní snímky i řadu dokumentů a studentských filmů.

Z výstav se můžete těšit na fotografický projekt studentů FAMU vedený Jaroslavem Bártou, Michala Cihláře a Tomáše Džadoně.

Trasu letošního cyklovýletu pro zájemce připravuje a odborným komentářem zpestří ředitel Mendelova muzea v Brně Mgr. Ondřej Dostál. Povede z Boskovic přes Skalici, Jabloňany, Oboru (kde je světově proslulé paleontologické naleziště U tramvaje), Chlumy, Doubravice a zpět.

Pestrý program chystáme také pro ty nejmenší návštěvníky festivalu. Do farské zahrady jsme připravily divadelní představení pro děti i jejich rodiče – například Loutky bez hranic nebo Divadlo Rózy Blechové, město Boskovice se připojilo jako každým rokem Boskovickým hřebínkem s představením Příhody kluka BomBarďáka.

Velký úspěch měly také výtvarné dílny pro děti u jednotlivých hudebních i divadelních scén, které v loňském roce připravila paní Matušková s boskovickou Všehodílnou. I letos si budou moci děti i jejich rodiče vyrobit něco pro potěšení a odpočinout si při čtení pohádek.

Permanentka na čtyři dny stojí v předprodeji 450 Kč, na místě 590 Kč; pro studenty 350 Kč a 490 Kč. Podrobné informace najdete na www.boskovice-festival.cz .

Přijeďte si užít léto s celou rodinou na boskovický festival!

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky