Listy regionů
10Čvn/130

Nové endoskopické centrum v Nemocnici Blansko

Od dubna 2013 funguje v Nemocnici Blansko nové endoskopické centrum, které navazuje na stávající gastroenterologickou ambulanci ve III. patře lůžkové části nemocnice.

Endoskopické centrum zahrnuje dvě vyšetřovny, přípravné a čistící místnosti a odpočinkovou místnost pro pacienty, kterým byly během vyšetření podány tlumivé léky. V těchto prostorách jsou prováděna gastroskopická, kolonoskopická, rektoskopická, bronchoskopická vyšetření a dále vyšetření jícnovým ultrazvukem. Centrum je odděleno od ostatních prostor dveřmi a zahrnuje samozřejmě sociální zařízení. Toto v kombinaci s odpočinkovou místností výrazně zlepšuje komfort a míru intimity pro pacienty, kteří podstupují tato nepříjemná vyšetření.

Koncentrace těchto vyšetření do jednoho prostoru zlepšuje využití personálu a možnost odpočinku pacientů v místnosti mimo vlastní ambulanci urychlí i provoz.

Gastroenterologická ambulance Nemocnice Blansko patří mezi centra screeningové kolonoskopie. Metodu screeningové kolonoskopie provádí vybraná pracoviště, jejichž kvalita je pečlivě sledována.

Kolorektální karcinom je v současné době celosvětově jedním z nejzávažnějších a nejčastějších onkologických onemocnění. Česká republika drží dlouhodobé „prvenství“ ve výskytu tohoto onemocnění v Evropě, ročně u nás přibude zhruba 8 tisíc nových případů. Právě proto vnímáme screening kolorektálního karcinomu jako zásadní. Včasná diagnostika zlepšuje prognózu onemocnění, přináší méně radikální léčbu, které má však mnohem větší úspěšnost a méně zatěžuje pacienta.

V případě zájmu o více informací stran screeningové kolonoskopie se můžete obrátit na gastroenterologickou ambulanci Nemocnice Blansko (tel: 516 838 302).

Bc. Kateřina Ostrá

Tisková mluvčí

 

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky