Listy regionů
19Čvn/130

Oslavy ukončeny kubbovým turnajem

Ačkoliv se v neděli 9. června 2013 nekonal v Rájci-Jestřebí žádný fotbalový zápas, bylo na fotbalovém hřišti nezvykle rušno. Po téměř celý den zde bylo k vidění osm herních ploch, na nichž poměřovalo patnáct týmů své síly ve hře Kubb.

Tato stará švédská hra si získává čím dál více příznivců. Svědčí o tom i skutečnost, že námi pořádaný závod s názvem Den s kubbem přilákal na čtyři desítky hráčů. Letošní, již třetí ročník turnaje provázelo několik změn. Tou nejzásadnější byl pozdější termín, neboť tentokrát se konal jako součást výročních oslav Gymnázia a města Rájec-Jestřebí. Naštěstí beze změny a k potěšení všech zúčastněných zůstalo počasí, které bylo opět nádherné.

Po šestihodinovém zápolení bylo rozhodnuto. Na stupních vítězů si mohl svou chvilku slávy užít tým MIX (Alena Míšenská, Jiří Skoupý) na bronzové pozici, na druhém místě stanuli HOT BROTHERS (Daniel Barbaro, Adam Bufka, Lukáš Zukal – studenti rájeckého gymnázia) a na stupni nejvyšším se umístili SKWOTRS (Zdeněk Sedlák, Monika Vintrová). Kromě tradičních stylových trofejí si mohli vítězové – a nakonec i všichni ostatní – pochutnat na kubbových dortech.

Říká se, že do třetice všeho dobrého. My se určitě tohoto rčení držet nebudeme a i v příštím roce nabídneme všem kubbovým nadšencům a těm, kteří se nadšenci teprve stanou, další možnost vyzkoušet si svoji trefu, prověřit taktiku a zažít příjemný den s touto stále populárnější švédskou hrou.

Miroslav Tesař, Gymnázium a Mateřská škola Rájec-Jestřebí, o. p. s.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky