Listy regionů
4Čvn/130

První Bambiriádu v Blansku navštívilo i přes deštivé počasí osmnáct set lidí

Skoro dva tisíce návštěvníků navštívilo první blanenskou Bambiriádu. Na přehlídce volnočasových aktivit se představilo přes dvacet pět organizací pro děti a mládež z Blanenska a okolí. Akce, která se konala poslední víkend v květnu v zámeckém parku, získala nepochybně přízeň návštěvníků.

„Bylo to parádní,“ hodnotily děti akci. Během dvou dnů si mohly na Bambiriádě zkusit třeba střelbu z luku, chození se slepeckou holí, nebo jaké je to být modelkou či modelem. „Děti se často ptaly hlavně na malování obličeje, ačkoliv rodičům se to pravda líbilo o něco méně,“ smála se mluvčí Bambiriády Marie Jahodová. Oblíbené byly také modely vláčků, lodí a autíček nebo stanoviště armády a lanové centrum, kde si děti mohly vyšplhat po provazovém žebříku.

„Za vedení Bambiriády bych rád poděkoval všem organizátorům, sponzorům a pomocným silám, kteří se na akci podíleli a zároveň všem účastníkům, kteří přišli i přes nepříznivé počasí a využili všech aktivit, které letošní Bambiriáda nabízela. Jsme překvapeni vysokou účastí jak organizací, tak účastníků a doufáme, že si Bambiriáda po letošku najde v Blansku své místo,“ řekl hlavní koordinátor blanenské Bambiriády Miroslav Martinek.

Centrem bambiriádního městečka, které vyrostlo v blanenském zámeckém parku, bylo nepochybně podium. Během dvou dnů se na něm představilo se svými vystoupeními kolem dvaceti organizací a návštěvníky bavily také tři koncerty. „Bylo to hodně rozmanité, vystupovaly maminky s kočárky, blanenští parkouristé, judisti nebo třeba holky s aerobikem,“ uvedl moderátor akce Vít Pořízek.

Celostátní akce s patnáctiletou tradicí se konala v sedmnácti městech po celé republice. Základem akce je aktivní prezentace jednotlivých organizací ideálně pod širým nebem. I když prvnímu ročníku v Blansku počasí nepřálo, akce slavila úspěch. „V pátek to ještě šlo, sice byla zima, ale aspoň nepršelo. Sobota už byla horší, ale na poslední chvíli jsme se nechtěli přesouvat do krytých prostor a myslím, že účastníci to ocenili. Organizace aspoň měly větší možnost prezentace,“ uvedla jedna z organizátorek akce Eva Lysoňková.

Marie Jahodová

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky