Listy regionů
5Čvn/130

Žáci ZŠ Salmova Blansko navštívili Anglii

Stejně jako v minulých letech měli žáci 5. – 9. tříd ZŠ Salmova v Blansku možnost jet na 6denní poznávací zájezd. Cílem naší cesty bylo poznání Londýna a toho nejkrásnějšího z Anglie.

Do Londýna jsme dorazili po 19 hodinách jízdy autobusem a trajektem přes kanál La Manche. Celodenní prohlídku jsme zahájili čtvrtí Westminster, užasli jsme nad krásným výhledem na město ze světoznámého London Eye. Na vlastní oči jsme obdivovali nejslavnější pamětihodnosti, které znají alespoň z obrázků lidé na celém světě. Program byl opravdu nabitý až do večera, kdy jsme se jeli ubytovat do rodin. Tento druh ubytování má své nesporné přednosti, neboť nabízí dětem možnost komunikace s rodilými mluvčími.

Velikým lákadlem tohoto zájezdu byla i návštěva památky Stonehenge a města Salisbury s úchvatnou katedrálou a nejvyšší věží v celé Británii. Kdo by neznal krále Artuše a jeho kulatý stůl? I na ten jsme se podívali ve městě Winchester.

Další nej…. nás čekalo v Duxfordu. Nachází se tam největší letecké muzeum v Evropě. Expozice byla opravdu rozsáhlá a interaktivní, což děti velice zaujalo. Zkoušeli a testovali mnohé z toho, co bylo nabízeno. Dál jsme směřovali do vyjímečného města Cambridge! Majestátní univerzitní budovy nás ohromily! Jen samotná procházka nestačila, rozhodně jsme si nenechali ujít projížďku na lodičkách po řece Cam a obdivovali jsme Trinity College a většinu kolejí.

Přáním většiny dětí bylo navštívit stadion fotbalového klubu Chelsie. Dýchla na nás předzápasová atmosféra, neboť bylo před utkáním a fanoušci se začínali sjíždět. Pak jsme pospíchali londýnským metrem k pevnosti Tower. Lákaly nás především korunovační klenoty Anglie. Těšili jsme se i na plavbu lodí po Temži do Greenwich, královskou observatoř a nultý poledník. A byl večer! Nezbývalo než se vydat na cestu domů! Nevšední zážitky ještě nekončily! Čekala nás cesta Eurotunelem! Byla krátká! Za pouhých 35 minut jsme se dostali z Anglie do Francie. Tunel je dlouhý 50 km, z toho 38 km vede pod mořským dnem v průměrné hloubce 45 m.

Jeli jsme domů plní skvělých zážitků. Zájezd se nám moc líbil. A děti se cestou pustily do skládání básničky:

V Anglii jsme si to užili

A moc jsme toho viděli.

Nezameškali jsme jediný den.

nejhezčí byl Big Ben.

Vzpomínat budeme stále:

Stonehange, Winchester a tak dále.

Byla to prostě paráda,

Příště pojedu zas ráda!

Renata Němcová

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky