Listy regionů
6Čvc/130

6. ročník Dne ČKD Blansko Holding, a.s.

Naše společnost si pro všechny zaměstnance a pro širokou veřejnost připravila na 15. 6. 2013 již 6. ročník Dne ČKD. Pro návštěvníky jsme měli připravený bohatý doprovodný program, završený možností prohlídky unikátních výrobních prostor, ve kterých se vyrábí vodní turbíny již od roku 1904.

Díky vydařenému počasí a dobré organizaci si onu červnovou sobotu našlo cestu k „Nové hale“ bezmála 600 návštěvníků. Z toho více než polovina byly děti, pro které jsme nachystali různé soutěže, atrakce a drobné dárky. S velkým ohlasem se setkala především adrenalinová jízda na čtyřkolkách.

Výrobní prostory zhlédlo více než 300 návštěvníků a průvodci z řad našich pracovníků zodpověděli nespočet zajímavých a podnětných dotazů. Návštěvníci výrobních prostor mohli vidět klapkové uzávěry pro vodní elektrárnu Reisseck o průměru 3,6 m. V rámci probíhajících oprav elektráren vltavské kaskády je v našich prostorách prováděna generální oprava kaplanovy turbíny pro elektrárnu Kamýk. Unikátní projektem je především výroba lopatkového kruhu o průměru 10 m a segmentů spirály pro francisovu reverzní turbínu.  Jedná se o největší výrobky tohoto druhu, které byly kdy v ČKD vyráběny. Celková hmotnost projektu Salamonde je 110 tun.

Nové projekty si také žádají nové technické vybavení. Modernizace technického vybavení probíhá postupně. V roce 2012 byla v rámci operačního programu Podnikání a inovace, vypsaného ministerstvem průmyslu a obchodu, spuštěna do provozu moderní horizontka FPT.  Na podzim letošního roku bude uveden do provozu nový karusel ČKD IX SKD 63/70 D. U tohoto stroje, o celkové hmotnosti 320 000 kg, bude možné obrábět obrobky o hmotnosti až 120 tun. Maximální průměr obrobku může do­sáhnout až 7 m a maximální výška obrobku pak 5 m.

 Cílem Dne ČKD bylo poukázat na to, že ČKD Blansko Holding, a.s. je společnost navazující na bohatou historii a tradici ve výrobě vodních turbín a hydroenergetických zařízení. Díky spojení s ruskou společností Tyazhmash tuto tradici můžeme rozvíjet i v budoucnosti.

Text:

Mgr. Nina Juránková

Manažer komunikace a rozvoje lidských zdrojů

Foto: Archiv ČKD Holding, a.s.; repo

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky