Listy regionů
2Čvc/130

Aschheimské děti zase po roce v Jedovnicích

Ve dnech 10. – 14. června 2013 hostila ZŠ Jedovnice – jako každý rok, děti z družební školy z Aschheimu u Mnichova. Díky tomu, že se umoudřilo počasí, mohly děti se svými vyučujícími absolvovat beze zbytku námi připravený program.

Děti navštívily Moravský kras – Punkevní jeskyně, Westernové městečko, Vyškov ze Zooparkem,Dinoparkem a Aquaparkem. Mezi nejsilnější zážitky patřilo adrenalinové dopoledne u rybníka Olšovec, během kterého si vyzkoušely například Aquazorbing, Bunge running, Slak line, kladkové luky, indiánské foukačky apod.

Samozřejmostí byla prohlídka Jedovnic a především prohlídka naší školy. Velmi nás potěšilo, že děti obdivovaly vybavení naší školy – moderní učebny s interaktivními tabulemi, moderní učebny výpočetní techniky, lezeckou stěnu apod.- v řadě případů lepší, než mají oni v Německu.

Ke krásným zážitkům patřily i pěší výlety do Rudického propadání, do Větrného mlýnu v Rudici nebo společné ohně s opékáním špekáčků a písničkami.

Základní škola Aschheim jezdí na návštěvy do Jedovnic většinou dvakrát ročně a děti z Jedovnické základní školy jezdí do Aschheimu vždy v měsíci říjnu a měsíci srpnu.

Naše vzájemné výměnné pobyty se mohou již řadu let uskutečňovat jen díky finanční pomoci Fondu Česko-německé budoucnosti.

Již nyní připravuje ZŠ Jedovnice týdenní intenzivní kurz němčiny v srpnu v Aschheimu.

Mgr. Světlana Štěpánková, koordinátor projektu

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky