Listy regionů
19Čvc/130

Tomášková čtvrtá v Mostu

V dalším závodě Alpsko - Jadranského šampionátu, který se konal na Autodromu Most, se tentokrát sešla početná konkurence, zejména našich jezdců, pro které se jejich výsledek započítával i do hodnocení MČR. Zajímalo nás tedy, jak si Romča povede.

Ta dala všem jasnou odpověď už v sobotní kvalifikaci, v níž zlepšila svůj nejlepší loňský čas na jedno kolo o  neuvěřitelných 11,5 s.!  To ovšem znamenalo první řadu na roštu nedělního závodu, vedle takových borců, jako Rakušana Trautmanna na továrním speciálu FGR, který ještě v loňské sezóně jezdil Nizozemec Iwema v závodech GP, nebo suveréna letošní Alpe-Adrie, Itala Gnaniho, na stroji vlastní konstrukce, rovněž ex pilota GP. Ti jsou sice momentálně nad síly naší jezdkyně, ale my tajně doufali ve 3. místo.

Po pomalejším startu, kdy Romana odjela šestá, postoupila během prvního kola o jednu pozici a v následujícím kole se usadila bezpečně na čtvrtém místě. Začala připravovat útok na před ní jedoucího Zářeckého, ale v rozhodujícím okamžiku ji jeden z pomalejších jezdců při jeho předjíždění o celé kolo nečekaně "zavřel" v zatáčce tak, že Romana musela jít velmi tvrdě na brzdy a z útoku nebylo nic. Soustředila se pak na udržení své pozice a cílem projela na výborném 4. místě.

Porazila tak své největší konkurenty v klasifikaci Alpe a upevnila si průběžné třetí místo. Navíc, za druhé místo v hodnocení MČR si z Mostu odvezla stříbrný pohár.

Vladimír Jirůšek

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky